Zelenobílí ovšem už vzhlížejí k nadcházející sezoně, kdy po sedmi letech v republikové společnosti budou hrát krajský přebor.

U trenérského kormidla krumlovského prvního týmu nadále zůstává dvojice Václav Domin a Jiří Černý, která už v druhém červencovém týdnu zahájí se svými svěřenci přípravu na nový ročník.

„Začneme v pondělí devátého července. Trénovat se bude čtyřikrát v týdnu a sehrajeme nejméně pět přípravných zápasů,“ hlásí kouč Václav Domin a jedním dechem doplňuje: „První víkend bude ještě volný, ale hned ve středu osmnáctého července pojedeme do Písku a v sobotu budeme mít doma Vimperk. Měli jsme hrát i s Hlubokou, ale s tou se utkáme v šestém kole přeboru, takže v tomto případě budeme ještě hledat náhradu. Potom pojedeme do Třeboně a generálkou bude zápas s devatenáctkou budějovického Dynama,“ vypočítal kouč.

Fanoušky krumlovského Slavoje ovšem nejvíce zajímá, s jakým kádrem se zelenobílí budou na nadcházející sezonu chystat.

„Kroupa s Wagnerem odcházejí do Rakouska, Neckář přestoupil do Roudného a Hoffmann se Sekyrou jdou do Bavorovic. Na druhou stranu se po zranění vrátí brankář Trnka a po půlroční pauze by se měl zapojit i Klivanda. Do přípravy s námi nastoupí i nejméně čtyři končící dorostenci, jmenovitě Ješina a Strapek, kteří už v širším kádru byli, nově to pak budou Trapl s Filipem. Odchodů je ovšem dost a musíme sehnat nejméně dva záložníky a jednoho útočníka,“ ví trenér.

Nadcházející ročník Ondrášovka krajského přeboru slibuje pro fandy míče kopaného na jihu Čech velmi atraktivní podívanou. Budou zde vedle Krumlovských hrát i další exdivizní týmy, a to sestoupivší Jankov i Roudné, které se sice zachránilo ale do divize již následně nepřihlásilo. Hodně si fanoušci slibují od nováčka z Lomu u Tábora v čele s exreprezentantem Janem Šimákem či od Olešníku s exligovým ostrostřelcem Davidem Lafatou…

„V přeboru jsou i další zkušené týmy s divizní minulostí. Silné bude Milevsko, hodně posilovala, co jsem slyšel, Třeboň. Dobrý bude nováček z Blatné. Určitě to nebude procházka růžovým sadem. Navíc se na exdivizní týmy budou chtít další soupeři vytáhnout. Myslím, že týmů, které budou bojovat o čelo, bude víc. Podcenit se nemůže vůbec nikdo,“ ví lodivod a k cíli zelenobílé ekipy doplňuje: „Hovořit o postupových plánech je v tuto chvíli asi předčasné. Uvidíme, jak se poskládá kádr, hodně záležet bude na samotném startu do sezony.“

Nový ročník krajského přeboru 2018/19 odstartuje v sobotu 11. srpna a Českokrumlovští o den později v neděli 12. srpna vyběhnou na trávník tradičního rivala a z divize známého soupeře z Jankova.

„Snad zase nebude foukat takový vichr, jako minule,“ směje se dobře naladěný Václav Domin při vzpomínce na poslední vystoupení v jankovské aréně, odkud si slavojáci i „díky“ nepříznivým podmínkám vezli tříbrankovou prohru.