Pod vedením nového trenéra Lukáše Pulce dostal tým ten správný impuls, o čemž jasně vypovídá tréninková účast hráčů. V jediném přípravném utkání dorostenci deklasovali Horní Stropnici. V prvním mistrovském zápolení chtěli bodovat naplno, ale nevěděli, co mohou od soupeře čekat. Zlivští totiž měli věkově starší tým.

Zliv – Kaplice / Vyšší Brod 2:6 (1:2)

Domácí se snažili o aktivní důraznou hru a v 10. minutě se také ujali vedení, když se na hranici šestnáctky do odraženého míče opřel Matěj Fürst a přízemní střelou k levé tyči překonal brankáře Kostelného – 1:0.

Gólová odpověď hostů ale na sebe nenechala dlouho čekat. Už za čtyři minuty bylo skóre srovnané. Linhart našel v gólové pozici Štěpánka, ten v koncovce sice neuspěl, následně však míč přiťukl Vítu Beránkovi, a ten poslal balón do odkryté brány – 1:1.

V 19. minutě zahrozili domácí po standardní situaci. Centr do vápna poslal Suchý, ale Fürst hlavičkoval nad bránu.

Druhá polovina prvního poločasu však už patřila jasně hostům, kteří byli o poznání aktivnějším týmem a ve 29. minutě se jim navíc podařilo dokonat obrat ve vývoji skóre. Trestný kop ze strany zahrával Ondřej Říha, při vybíhání zaváhal gólman Prček a Vítek Tvaroh poslal míč za jeho záda – 1:2.

V dalších minutách pak hosté mohli hosté své vedení několikrát navýšit. Po spolupráci Poláčka se Szojkou byl v gólové pozici Linhart, z levé strany mířil na bližší tyč, Prček stačil konečky prstů míč vyškrábnout. Ve 40. minutě aktivní Szojka připravil gólovku Tvarohovi, ten však zblízka v tomto případě přízemní ranou Prčka nepřekonal.

V poslední pětiminutovce přišly další dvě vyložené šance hostů. Gólman Kostelný poslal balón za domácí obranu, Poláček utekl obráncům, dostal se do vápna, jeho křížný pokus se však mezi tyče nevešel. Další šance se zrodila po rohovém kopu, kdy po centru Beránka hlavičku Tvaroha s gólovými parametry Prček reflexivně vyrazil. I díky jeho zákrokům vedli hosté v poločase pouze o jeden gól.

Po změně stran se na větší příležitost čekalo až do 58. minuty. Kaplický Koubek přihrál míč Štěpánkovi, ten jej posunul do běhu Szojkovi, který se dostal až před brankáře, ale Prčka překonat nedokázal.

Prakticky z protiútoku měl vyrovnání na noze Ťupa, který se řítil sám na bránu, ale míč poslal jen do náruče Kostelnému.

Čtvrt hodiny před koncem se však domácí z čista jasna dočkali vyrovnání. Po centru z pravé strany se hlavou prosadil nepokrytý Matěj Fürst – 2:2.

Radost Zlivským ale vydržela jen pár minut. Inkasovaný gól hostující dorostence probudil z letargie a ti v posledních deseti minutách svému hostiteli zasadili čtyři gólové údery. V 82. minutě se po rohovém kopu dostal k opakovanému centru Blažek a Vítek Tvaroh vrátil Spartaku vedení – 2:3.

Hned v následující minutě Blažek na levé straně vyslal do vápna nabíhajícího Martina Kubáka, brankář Prček zasáhl proti střele reflexivně nohou, ale na dorážku byl krátký – 2:4.

V 85. minutě po pěkné akci byl v koncovce Kubák, jeho střele neprošla, do odraženého míče se za vápnem opřel rozběhnutý Jan Blažek a utaženou placírkou poslal balón do horního rohu zlivské svatyně – 2:5.

Uběhly jen dvě minuty a domácí gólman lovil míč ze své sítě pošesté. Po Blažkově vysunutí se v koncovce podruhé v zápase prosadil Martin Kubák – 2:6.

Dorostenci Spartaku a Dynama tak vstoupili do nové sezony vítězně, i když o své výhře v premiéře rozhodli až v poslední desetiminutovce. Vzhledem k počtu vyložených šancí je ovšem jejich vítězství naprosto zasloužené.

Fakta – branky: 10. a 75. M. Fürst – 29. a 82. Tvaroh, 83. a 87. Kubák, 14. Beránek, 85. Blažek, ŽK 2:1 (u hostů O. Říha), rozhodčí Kovařík, 50 diváků.

Sestava Kaplice / V. Brod: Kostelný – O. Říha, Aibl, Zayml, Blažek, Beránek, Kubát, Koubek, Linhart, F. Štěpánek, Szojka, střídali: Vochozka, Tvaroh, Poláček, Lhotský, Pavlyuk, Kubák.