SKP České Budějovice B – TJ Spartak Kaplice 8:5 (3:2)

Branky: 11., 19., 65., 75. Kocourek, 53., 73., 79. Reitinger, 8. Pečený – 31., 45., 46. Tafallari, 23., 80. Mrenica.
Sestavy - SKP ČB B: Kalus – Hrubý, Klement, Kouba, Kubal, Laumann, Semenikhin, Pečený, Reitinger, Trnka, Udatný. Střídali: Veselý, Vlček, Kocourek. Kaplice: Lüftner – Gabriel, T. Klícha, J. Krátký, D. Štěpánek, Klinger, P. Janek, Pham, Kubeš, Mrenica, Tafallari. Střídali: Burda, Nguyen, Mulač.

Nástup do zápasu vyšel domácím. Již v osmé minutě překonal brankáře Lüftnera Patrik Pečený – 1:0. O tři minuty později zvýšil na rozdíl dvou branek Milan Kocourek s tejný hráč pak v 19. minutě přidal třetí gól rezervy českobudějovického SKP – 3:0. Poté hostující kouč prostřídal, někteří hráči si vyměnili posty a bylo to ku prospěchu věci. Za čtyři minuty se v koncovce prosadili i hosté, když se o jejich první střelecký úspěch postaral Michal Mrenica – 3:1. Krátce po uplynutí půlhodiny hry překonal brankáře Kaluse i Adrian Tafallari a Kapličtí byli rázem zpět v zápase – 3:2.

Úvod druhého poločasu tentokrát vyšel na výbornou hostům. Po pěti minutách hry se o vyrovnání postaral Adrian Tafallari a stejný hráč hned v následující minutě otočil skóre ve prospěch kaplického Spartaku – 3:4. Herní kvalita však v tomto zápase byla na straně domácích. Navíc hosté soupeři některé góly doslova nabídli hrubými individuálními chybami. V 53. minutě vyrovnal na 4:4 dorážkou Filip Reitinger, když potrestal lacinou chybu gólmana Lüftnera. V 65. minutě pak chyboval i obránce Krátký a jeho zaváhání ztrestal gólem Milan Kocourek – 5:4. Hosté poté mohli skóre vyrovnat. Největší šanci měl na svých kopačkách kapitán Jakub Krátký, ale zblízka brankáře Kaluse nepřekonal. S přibývajícím časem a nepříznivým skóre Kapličtí otvírali hru a to byla voda na domácí mlýn. Sedm minut před koncem se podruhé v zápase v koncovce prosadil Filip Reitinger – 6:4. Krátce nato přidal sedmý gól Milan Kocourek a minutu před koncem upravil už na 8:4 Filip Reitinger. Poslední slovo měli spartakovci, když gólmana Kaluse dokázal povedenou střelou překonat Michal Mrenica – 8:5. Domácí byli fotbalově lepším týmem a v utkání zvítězili zcela po zásluze.

Autor: Libor Granec