FK Dolní Dvořiště - Spartak Kaplice 4:0 (2:0)

Branky: 28. a 59. M. Urazil, 43. P. Micák, 85. Michael Tesař. ŽK: 3:3 (Urazil, Kubík, Sychold - Pulec, Česák, Behman). Rozhodčí: Bartůněk - Švec, Šíma. Diváci: 453.

Souboj třetího s pátým týmem tabulky, krásné počasí, obrovská návštěva. Co více si přát pro derby. Z něj nakonec vyšli vítězně domácí fotbalisté a pojistili si třetí místo tabulky A skupiny I.A třídy. Pro hosty z Kaplice to byla porážka až příliš krutá.

"V první řadě bych chtěl poděkovat všem za nádherné jaro. Derby z Kaplicí byla třešnička na dortu," začal své hodnocení utkání domácí trenér Štefan Bršťák a pokračoval: "Samotný zápas nebyl vůbec jednoduchý. Hosté zejména v první půli hráli dobře a dokonce trefili dvakrát břevno. A jednou musel kouzlit Jirkal. My jsme své šance dokázali proměnit po krásné akci zakončené Urazilem a krásnou střelou Micáka. Druhý poločas jsme odehráli velmi dobře a výhru jsme urvali, když se ještě trefil Urazil a Míša Tesař. Nás teď čeká poslední zápas. Věřím, že sezonu zakončíme na výbornou a užijeme si dokopnou. Pro Dolní Dvořiště je to opravdu historický úspěch a tímto bych chtěl poděkovat všem. Naší obci, která nám opravdu poskytuje parádní podmínky, všem našim fanouškům a lidem, kteří nás opravdu podporují."

"Výsledkově jsme derby nezvládli. Dvě vyložené šance jsme neproměnili a po individuální chybě nás soupeř potrestal. Druhý gól jsme inkasovali, když jsme nebyli v dané pozici a domácí nás znovu potrestali. Do druhého poločasu jsme přeskupili rozestavení a byli lepší, ale třetí gól, který byl podle mého z dvoumetrvého ofsajdu, nám vzal vítr z plachet. Soupeři gratuluji ke třem bodům," shrnul utkání kaplický lodivod Zbyněk Ginzel.

Kapličtí zakončí sezonu domácím duelem s Vimperkem, Dolní Dvořiště jede na sestupující Hrdějovice.