O postupu Lhenic bylo již dávno rozhodnuto. Nyní o víkendu předal hráčům z Prachaticka pohár a medaile za vítězství předseda KFS Jihočeského kraje Tomáš Pintér a ve Lhenicích mohly vypuknout oficiální postupové oslavy. Delší dobu bylo rozhodnuto i o sestupu Olešnice, ale stále se hledal druhý tým, který půjde do okresu. Je jím Větřní. Na podzim držel tým svými góly Radek Bauer, na jaře jej nikdo nedokázal nahradit, a tak se minimálně na rok přesune tým do okresního přeboru.

Fotogalerie: Oslava lhenických fotbalistů. 240602

Podívejme se, jak si tentokrát vedly celky z Českokrumlovska:

Loučovice – Boršov 2:0 (0:0)

Branky: 65. a 85. L. Schmid. ŽK: 4:1. ČK: 1:1 (72. Chupík – 72. Benedikt). Rozhodčí: Hájek – Mráz, Kanzler.

Domácí fotbalisté dali definitivní pojistku záchraně I.B třídy bez ohledu na ostatní výsledky. Nepříjemného soupeře zlomili až ve druhém poločase. Nakonec se dohrávalo na obou stranách po červených kartách v deseti.

Frymburk – Kaplice B 1:1 (1:0)

Branky: 40. F. Fatura – 58. (PK) F. Říha. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Mráz – Hájek, Zloch.

Ve vyrovnaném prvním poločase dali jediný gól domácí. Hosté po změně stran získali herní převahu a podařilo se jim srovnat. Výhru mohly na svou stranu překlopit v závěru oba týmy, ale bez úspěchu.

Chvalšiny – Olešnice 4:0 (1:0)

Branky: 32. M. Sivák, 46. V. Aust, 60. D. Fuciman, 86. R. Weinhard. Rozhodčí: Brodský – Trkovský, Adamovič.

Domácí favorit proti poslednímu celku tabulky nezaváhal. V první půlhodině sice soupeř domácímu tlaku ještě odolával, ale pak již se projevila lepší kondice i fotbalovost domácího celku.

Větřní – Roudné B 1:2 (1:0)

Branky: 20. P. Kotlár – 53. D. Hrouda, 86. V. König ml. ŽK: 3:2. Rozhodčí: R. Novák, Studený, Lach.

Po výhře Loučovic bylo jasné, že na Větřní zůstane sestupový Černý Petr. Domácí se nicméně pustili do silného soupeře aktivně a v poločase byli ve vedení. Po změně stran již udával tempo hry favorit a nakonec si i odvezl všechny tři body.

Hluboká B – Český Krumlov B 1:1 (1:1)

Branky: 35. J. Novák – 38. (PK) D. Poláček. ŽK: 4:2. Rozhodčí: Pšenička – Mikyska, Kočí.

Souboj záložních týmů neměl favorita a od toho se i odvíjelo utkání. Na to, že se hrál duel ze středu tabulky a nikomu již o nic nešlo, padlo až dost žlutých karet.


Načítám tabulku ...