Již jen dílčí přesuny v tabulce přináší A skupina fotbalové I.B třídy. Zajímavý fotbal však přinesl souboj béčka Českého Krumlova se Lhenicemi. Jasný vítěz soutěže poprvé na jaře ztratil body. Hrál se i duel posledního s předposledním a Větřní v něm pouze potvrdilo, proč sestupuje do okresu a z Olešnice si přivezlo porážku.

Podívejme se na souhrn předposledního kola.

Slavoj Český Krumlov – SK Lhenice 2:2 (1:0)

Branky: 14. K. Hončík, 88. F. Vařil – 47. J. Máčl, 88. J. Mrkvička. Bez ŽK. Rozhodčí: Ondra – Ernst, Schönkypl.

Krumlovská záloha obrala suveréna soutěže o první jarní body. Přesněji řečeno, hosté se o body připravili sami neproměňováním šancí, které si vytvořili. Domácí vedli, lídr soutěže zápas otočil v 88. minutě, ale vzápětí inkasoval. Celkově se hrálo hodně bezstarostně, hosté při vědomí toho, že mají dávno jistý postup a bylo by zbytečné se zranit.

I.B. Č. Krumlov B - Lhenice. | Video: Jan Klein

Olešnice – Větřní 3:1 (0:1)

Branky: 53. O. Husa, 78. L. Lenk, 86. R. Brousek – 14. Š. Rafael. ŽK: 4:4. Rozhodčí: Bartůněk – Ernst, T. Novák.

Fotbalisté Větřní zkrátka jarní část sezony nezvládli. Nedokázali přehrát ani suverénně poslední celek tabulky a podtrhli tak svůj sestup do okresního přeboru.

Ledenice – Chvalšiny 4:0 (1:0)

Branky: 27. P. Lavička, 49. V. Hinterhölz, 61. T. Čouza, 80. L. Winkler. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Tauber – Rous, Hora.

Souboj ze závětří čela tabulky ovládli domácí a ve Chvalšinách již nemohou bojovat o druhé místo tabulky. Naopak se to od třetího do šestého místa pořádně vyrovnalo, a tak může být poslední kolo ještě zajímavé. Každé místo v tabulce má svou váhu.

Trhové Sviny B – Frymburk 1:3 (1:1)

Branky: 16. L. Rolínek – 14. R. Bagoni, 57. a 69. V. Kastenmajer. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Jelínek – Studený, Buřič.

Ve Frymburku chytili v závěru soutěže druhý dech a výhrou si Frymburští v tabulce o místo polepšili. Příští sezona však bude podstatně náročnější, nováček z Křemže se jistě nespokojí s bojem o záchranu.

Fotogalerie: I.B: Kaplice B - Loučovice. 240612

Kaplice B – Loučovice 3:2 (3:2)

Branky: 28. J. Smolen, 31. D. Behman, 44. R. Rousek vlastní – 4. J. Bořil, 24. D. Chupík. ŽK: 7:3. Rozhodčí: Pšenička – Šťastný, Hladík.

V okresním derby začali aktivněji hosté a šli po zásluze do vedení. Pak však dostali dva slepené góly a před poločasem sami sebe dorazili vlastencem. Ve druhém poločase se více přitvrdilo (celkem za celý zápas padlo 10 žlutých karet!), ale skóre se již neposouvalo a tři body slaví domácí.


Načítám tabulku ...