Vše důležité již bylo dávno dáno. Lhenice oslavily postup do I.A třídy mnoho kol před koncem, sestup Olešnice byl zpečetěn také dávno dopředu, a že jí doprovodí dolu Větřní, se rozhodlo tři kola před koncem. Závěrečné kolo tak bylo spíše již jen takovým „vyklusáním“ před dokopnými.

A jak poslední kolo z ohledu celků z Českokrumlovska dopadlo?

Český Krumlov B – Roudné B 10:2 (9:0)

Branky: 2., 18. a 38. J. Kordík, 5. O. Matuška, 23. a 27. V. Kubát, 34. a 43. Z. Fousek, 36. Š. Šindelář, 70. K. Hončík – 64. a 65. L. Wohlgemuth. ŽK: 1:1. Rozhodčí: M. Mráz – Marek, Lach.

Utkání se předehrávalo uprostřed týdne a domácí pojali duel ve stylu nejlepší příprava je zápas, a tak nastoupila v jejich řadách celá plejáda fotbalistů, kteří následně zachraňovali v sobotu divizi v Komárově. V prvním poločase jasně dominovali a suverénně vyhráli.

Loučovice – Trhové Sviny B 5:2 (1:2)

Branky: 14. a 54. D. Chupík, 52. L. Schmidt, 59. O. Šeda, 87. V. Dudla – 16. J. Valter, 30. J. Lukeš. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Ryneš – Klimeš, Kanzler.

Domácí si udělali na závěr sezony radost. Soupeř sice v první půli vedl, ale nástup do té druhé se Loučovickým povedl, rychle stav otočili a výhru si již pohlídali. Potvrdili, že I.B třída do Loučovic patří.

Frymburk – Lhenice 2:4 (1:3)

Branky: 30. a 64. S. Budík – 5. D. Trojan, 14. Z. Jedlička, 43. J. Mrkvička, 76. P. Prenner. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Křížek – Hladík, Zloch.

Lheničtí dokončili svou krasojízdu jarem, když ani jednou neokusili hořkost porážky. Domácí je opticky trápili, když snížili na 2:3, ale celkově byla v utkání daleko větší aktivita i více šancí na kopačkách vítěze soutěže.

Fotogalerie: Lhenice - Frymburk.

Větřní – Ledenice 0:3 (0:0)

Branky: 50. L. Winkler, 64. T. Maxa, 73. J. Čermák. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Křížek – Adamovič, Blažek.

Větřínští zakončili své působení v I.B třídě porážkou. V prvním poločase ještě drželi s favoritem krok, ale v tom druhém soupeř kraloval a zaslouženě bral všechny body.

Chvalšiny – Boršov 2:0 (2:0)

Branky: 5. T. Holas, 11. D. Fuciman. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Klimeš – Ryneš, Petroušek.

Přímý souboj o první pětku tabulky domácí zvládli. Měli skvělý start do utkání, ve kterém si vytvořili dvoubrankový náskok a zbytek zápasu si již ohlídali. Je z toho nakonec solidní čtvrté místo.

Mladé – Kaplice B 4:0 (0:0)

Branky: 59. (PK) M. Blažek, 65. a 70. V. Moudrý, 82. R. Kneys. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Dimitrov – Bicek, Tůma.

Kapličtí přivezli do Mladého hodně mladý celek z mnoha dorostenci v jeho středu. Herně na tom byli domácí lépe, ale kaplická rezerva hodinu odolávala. Pak se však otevřela gólová stavidla a domácí nasypali soupeři čtyři branky.