Hráči Slavoje měli trvalou převahu, ale tentokrát ji nedokázali zúročit zcela podle představ. Soupeř, který přijel s vyloženě defenzivní taktikou, sice inkasoval hned ve 3. minutě, ale v první půli dalšímu ataku odolal. Favorit definitivně rozhodl dvěma slepenými góly na začátku druhého dějství. Zápas nedohrál domácí Kuna, jenž byl deset minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučený.

Václav Domin, trenér Slavoje Český Krumlov: „Soupeři k nám většinou přijíždějí s tím, že zabetonují obranu a poléhají jen brejky, a to byl i případ Sezimova Ústí. Sice jsme se velmi rychle ujali vedení, ale poté jsme marně dobývali dobře organizovanou defenzivu. Z naší strany mi tam chyběl pohyb a rychlejší přihrávka, když už jsme se za obranu dostali. O přestávce jsme si to museli vysvětlit, navíc hosté po změně stran přece jen trochu otevřeli obranu, což nám pochopitelně vyhovovalo daleko víc. Během pěti minut jsme tak dvěma trefami, o které se postarali útočníci Růžička s Tauberem, rozhodli. Poté jsme si vytvořili ještě nějaké další šance, hráčům snahu nelze upřít, ale další gól už jsme nepřidali. Výhra je sice přesvědčivá, ale zápasy s takovými protivníky bychom asi měli zvládat lépe. Na druhou stranu, když s námi soupeři nechtějí hrát otevřený fotbal, není pokaždé jednoduché se prosadit.“

Krumlovský Slavoj nyní čeká „anglický týden“. Už ve středu se v předehrávce 15. kola na svém stadionu střetne s Rudolfovem (17.30 hodin) a v sobotu 15. září cestuje v rámci 4. kola na půdu táborského béčka (10.15).

Slavoj Český Krumlov – Sokol Sezimovo Ústí 3:0 (1:0)

Branky: 3. Svoboda, 50. Růžička, 53. Tauber. Rozhodčí: Votava – Brom, Krčín. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (79. Kuna). Diváci: 120.

Č. Krumlov: Trnka – Švec, Kabele, Kuna – Strapek (75. Filip), Svoboda (89. Šára), Tůma (65. Kordík), Novák, Vávra – Růžička (89. Paráček), Tauber.