Po prvním jarním kole dostala A skupina fotbalové I.A třídy nový náboj. Vedoucí Strunkovice padly 0:1 v Plané u Českých Budějovic a pronásledovatelé se přiblížili na šest respektive sedm bodů. Nejbliže lídrovi je tým ze Zlaté Koruny.

A právě Zlatá Koruna cestuje v sobotu dopoledne k utkání kola a především k okresnímu derby do Dolního Dvořiště. Dá se očekávat plný dům a pořádná bitva. Oba celky v prvním jarním kole vyhrály a všeobecně se od nich na jaře čeká velmi dobrý fotbal.

Dolní Dvořiště si s chutí zastřílelo ve Vimperku, kterému dalo poruhé v sezoně pět branek. Na podzim vyhrálo doma 5:4, tentokrát na Šumavě dokolce vysoko 5:1. Lví podíl na vysoké výhře má kapitán týmu Šimon Štifter, který nastřílel čtyři góly. Hráči Zlaté Koruny měli hned v úvodu jara na programu domácí derby s Kaplicí. Měli v utkání více šancí, byli fotbalovější, ale nakonec se museli spokojit s hubenou výhrou 1:0. Po brankových hodech ze závěru přípravy se opět vrátila do zakončení nepřesnost. Ale je třeba říci, že toho hodně pochytal i kaplický gólman F. Říha.

Sobotní vzájemné utkání celků, které před jarem posilovaly, je zcela otevřené a favorizovat nelze nikoho. První vzájemné utkání sezony ve Zlaté Koruně vyhráli domácí 2:1, když se vše důležité dělo až v poslední půlhodině.

Vyrazíte v sobotu na derby? Komu zafandíte. O svůj názor na výsledek utkání můžete vyslovit v anketě - kdo podle vás zvítězí?