Ani na trávníku čtvrtého strakonického Junioru se v tabulce posledním Větřínským nepodařilo vyválčit první jarní body – a jejich ztráta na týmy nad nimi narůstá, neboť Prachatice i budějovická Lokomotiva v tomto kole vyhrály.

Junior Strakonice – Větřní 2:0 (1:0), branky: 3. Kostka, 73. Němeček.

Domácí šli rychle do vedení ze standardní situace. Postupně sice hosté zvedali hlavy, ale v ofenzívě se nedokázali prosadit. Junior byl fotbalovější a v závěru zaslouženou výhru ještě zpečetil.

„Opět jsme začali individuální chybou a z rohu brzy inkasovali. Pak jsme se sice ve hře soupeři vyrovnali, ale v útoku nám chybělo víc odvahy. Máme mladý tým, kluci bojují, ale na zkušenější soupeře je to málo,“ ví větřínský trenér Vlastimil Sulzer a již se dívá dopředu: „Příště nás čeká existenční zápas doma proti Vodňanům. Připravíme se a budeme chtít konečně urvat první jarní body. Věřím, že nás přijdou povzbudit i naši fanoušci,“ zve kouč na sobotní důležitou bitvu.

Sestava Větřní: Ma. Votýpka – Soukup, Dušek, Troják, Dvořák – Z. Chupík, Sivák, P. Kotlár, Dvořáček – Vnuk (68. Sikuta), Gutheis.