Post lídra s šestibodovým náskokem drží kaplický Spartak, jenž si doma poradil s houževnatým Boršovem a na vítěznou jarní šňůru přidal už sedmý korálek.

Druhý Velešín si po dvou ztrátách (remíza doma se Zlatou Korunou a prohra v Roudném) spravil chuť a při derby vyprovodil poslední Horní Planou ze svého trávníku výmluvnou jedenáctigólovou nadílkou.

Zajímavé derby se podávalo u zlatokorunského kláštera, kde domácí štika oslabená o opory, které hrály evropský pohár sálovky ve Španělsku (Sláma, Ohnsorg), hostila o záchranu bojujícího novice z Dolního Dvořiště. Domácí po hodině hry vedli o dva góly, ale nakonec se po osmibrankové přestřelce body dělily. Zlatokorunští si upevnili čtvrté místo s nadále jen jednobodovým odstupem za bronzem. Dvořišťští zůstávají s 15 body předposlední a jejich ztráta na nesestupové příčky narostla.

Vzestup formy potvrdili Frymburští, kteří doma v partii s exúčastníkem I.A ze Sedlce zapsali již třetí výhru v řadě a upevnili deváté místo.

Dvanáctí Loučovičtí navázali na minulou výhru ze Sedlce, doma zejména díky čtyřgólovému Tóthovi deklasovali Kamenný Újezd a bodově se dotáhli na jedenácté béčko Roudného.

DALŠÍ KROK LÍDRA

Kaplice – Boršov 2:0 (1:0), branky: 30. Lesňák, 80. Daniel.

„Věděli jsme, že Boršov má zkušené mužstvo a nebude to jednoduché, což se pogvrdilo. Hosté hráli opatrně zezadu a my dobývali jejich tvrz. Nabádal jsem k trpělivosti a nakonec jsme utkání po taktické stránce zvládli dokonale. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili a sami dvakrát v koncovce uspěli. Za komplexní výkon mohu pochválit celé mužstvo,“ řekl po cenné výhře spokojený kaplický kormidelník Bohdan Malický.

Sestava Spartaku: Schneider – Štrbačka, M. Hami, V. Čutka, Gondek, F. Marek, Divoký, Micák, Daniel, Urazil (85. Dostál), Lesňák (72. Kuchař).

KANONÁDY V DERBY

Velešín – Horní Planá 11:2 (6:1), branky: 3., 9. a 15. Mikeš, 13., 39. a 69. Šálek, 54. a 65. Grznárik, 45. Špát, 70. Fišer, 88. L. Kysela – 21. Koritar, 86. Bednář.

Trenér František Jaroš (Velešín): „Na rozdíl od dvou předchozích zápasů se nám tentokrát podařilo v úvodu proměnit první šance. Po čtvrthodině to bylo 4:0 a dál nebylo co řešit. Víc na tomto zápase není moc co hodnotit.“

Trenér Karel Souček (Horní Planá): „I přes naše problémy to bylo hratelné a určitě mohl být výsledek lepší. Hned na začátku jsme ale domácím doslova darovali čtyři laciné góly a už se to vezlo. A když snad z deseti nájezdů na branku dáme jen dva góly, tak se nemůžeme divit, že to dopadne takto. Hrál se hodně otevřený fotbal, ale rozdíl byl v tom, že soupeř své šance proměňoval, zatímco my ne. Jako bychom zapomněli hrát fotbal, kluci si nevěří. Už to musíme nějak doklepat a pak bude úkolem číslo jedna zapracovat na tom, aby se fotbal v Plané vůbec udržel…“

Sestavy – Velešín: Ottenschläger – K. Zatloukal, Šváb, Fišer, Špát, Grznárik, Mikeš (65. L. Kysela), Šálek, Škuta (46. J. Zatloukal), Severa (70. Čulík), Petr, Smrčina: R. Dinka – Komžák, Boháč, Adam Kvasnička, Parai, Matas, T. Dinka, Koritar, Brůha, V. Ryneš ml. (65. Kordík), Bednář.

Zlatá Koruna – Dolní Dvořiště 4:4 (3:2), branky: 12. a 21. z penalty T. Weinhard, 44. P. Král, 49. Rychtář – 18. a 37. Štifter, 62. P. Pecha, 87. Mitroi.

Trenér Petr Gallistl (Zlatá Koruna): „Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas i vzhledem k tomu, že jsme měli klíčové hráče kvůli malé kopané na reprezentačních povinnostech ve Španělsku. Zápas plný osobních soubojů a standardních situací jsme ovšem začali dobře a byli v útoku hodně produktivní. Obranu výborně dirigoval Weinhard, který dal i dva goly. Bohužel, kvůli zranění musel již po půlhodině střídat, což se bohužel ke konci zápasu projevilo. Pěkný gól na 3:2 dal do šatny Jarda Král, který po delší době nastoupil v základu a hrál dobrý zápas. Druhý poločas jsme sice výborně začali a vedli o dva, ale pak jsme byli pod velkým tlakem. Problémy nám dělali především Štifter a Mitroi, kteří dali i pěkné góly. Mitroiova vyrovnávací trefa byla skutečně parádní. Bod nakonec bereme, protože dle mého názoru má Dvořiště velmi dobrý a zkušený tým. Děkuji klukům za poctivý přístup. V průběhu týdne jsme zaregistrovali různé spekulace, které jsme tímto výsledkem doufám vyvrátili. Klukům z Dolňáku přeji, aby se v soutěži zachránili, protože tým a bojovného ducha na to mají.“

Trenér Štefan Bršťák (Dolní Dvořiště): „Hodnotí se mi hodně těžko. Bohužel, opět jsme dostali zbytečné góly. Naopak my plno šancí neproměnili. Kluky přesto pochválím, jezdili až do konce a chtěli vyhrát. Na druhou stranu je mi jich líto. A budu upřímný. Pánové v černém se mohou poplácat. Holt rozhodčí jsou velký páni… Chápu, jsou to jen lidi, nikdo není dokonalý, ale takhle pískat a ještě k tomu se vysmívat hráčům na hřišti… To je na velké zamyšlení! Proč potom padají tresty za urážky a jiné excesy… Ale dál! Před námi je ještě osmnáct bodů. Nebudeme se dívat, jak to je před námi, budeme chtít vydolovat co nejvíce a snad to na konci bude stačit.“

Sestavy – Zlatá Koruna: Schwarz – Kalista, Zayml, T. Weinhard (31. Liška), P. Král, Rychtář, Rapčan, Steinocher ml., Štěpánek, J. Král, Fuciman. Dolní Dvořiště: Ji. Posel – Šrefl, Kouba, Doucha, Krenauer, Štifter, Tesař (80. Marek), Galác (55. Rubeš), Zeman (60. P. Pecha), Mitroi, Kotlár (66. Plosz).

DOMÁCÍ VÝHRY

Frymburk – Sedlec 4:1 (2:0), branky: 16. z penalty a 44. Petscher, 55. a 61. Budík – 68. Pešek.

„Na tento zápas jsme se všichni těšili, protože Sedlec je jeden z nejnepříjemnějších soupeřů v soutěži. Měli jsme mu navíc co vracet za podzimní zářez u nich. A to se nám povedlo se vším všudy, až tedy na to, že jsme soupeře měli vyprovodit s ještě větším výpraskem. Bohužel, nedali jsme plno šancí, a tak je výsledek pro hosty ještě přijatelný. Odehráli jsme výborný zápas a máme třetí výhru v řadě, což nás posunulo víc ke klidnému středu tabulky. Už se nám bude hrát lépe, jen bychom potřebovali trochu vyprázdnit marodku, protože tam stále máme nějak moc velký přetlak,“ přeje si frymburský asistent trenéra Vlastimil Mertl.

Sestava Šumavy: Vítek – Píšek, Šisler, D. Račák, Ribár, R. Mertl, Fatura (73. Malák), Petscher, Kaňa, Budík (67. Liebl), Rillich.

Loučovice – Kamenný Újezd 6:1 (4:0), branky: 3., 9., 18. a 56. Tóth, 27. Fejtek, 83. Haviernik – 73. Sládek.

„Potvrdili jsme body ze Sedlce a vyhráli i doma. Hráli jsme trpělivě zezadu a z rychlých brejků se konečně dařilo dávat branky. Před druhým poločasem jsem přesto kluky upozorňoval, že i za stavu 4:0 není ještě nic rozhodnuté. Přidali jsme ale pátou branku a v pohodě dotáhli zápas do vítězného konce. Vyzdvihnu výkony střelce Tótha a také Dudly, který uprostřed hřiště neúnavně dřel,“ chválí loučovický trenér Jiří Hošek.

Sestava Vltavanu: Hüttner – Beran, Koutský, Ardó, J. Matulík (46. Šeda – 70. Haviernik), Fejtek (65. Dostál), Somolík, Dudla, V. Matulík (46. Sojka), Toman (81. Papaj), Tóth.