Z týmů z Českokrumlovska udělal důležitý krok k záchraně Frymburk výhrou v Olešnici. Tři body jistoty si pak béčko Kaplice přivezlo z Českého Krumlova. Nejlépe si pak z okresu vedou fotbalisté Chvalšin. Naopak do boje o záchranu jsou namočeny dál celky Větřní a Loučovic.

Olešnice – Frymburk 0:3 (0:2)

Banky: 11. S. Budík, 38. V. Kastenmajer, 67. L. Řepa. ŽK: 4:0. Rozhodčí: Jelínek – Studený, Primus.

Fotbalisté Frymburka v důležitém utkání nic nepodcenili. Odehráli ho zodpovědně a odměnou jsou jim zasloužené tři body, které znamenají velký krok ke klidu do závěru sezony.

Větřní – Chvalšiny 1:3 (1:0)

Branky: 27. P. Vnuk – 65. a 90. D. Fuciman, 67. T. Holas. Rozhodčí: J. Klimeš – Ernst, Blažek.

Domácí začali důležitý duel velice dobře a odměnou jim byl vedoucí gól po dalekonosné střele Vnuka. Ve druhém poločase jakoby domácím docházel dech, soupeř stav otočil a výhru si pohlídal. „O přestávce jsme si k situaci řekli své, jeden druhého podpořili a shodli se na tom, že zápas je jen o nás. Hru jsme zlepšili, zpřesnili a odměnou nám bylo nejen vyrovnání, ale zejména rychlé překlopení výsledku na naši stranu. Tentokrát při nás stála i špetka štěstí, kdy se soupeři nepodařilo vrátit se do zápasu a konečný úder přišel z naší strany v poslední minutě řádné hrací doby,“ komentoval druhou půli vedoucí chvalšinského týmu Imrich Hrabovský.

Roudné B – Loučovice 3:2 (1:0)

Branky: 20. a 55. D. Šrámek, 53. P. Vařil – 79. D. Chupík, 89. L. Schmid. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Jarolím – Leiš, Kočí.

Na hřišti favorita hráli hosté ze zajištěné obrany. Na vedoucí branku Roudného mohli odpovědět, ale nedali velkou šanci. Na začátku druhé půle Roudné odskočilo o tři góly, ale soupeř se nevzdal a bojoval až do konce. Odměnou mu byly v závěru utkání dva góly. Na bod to však nestačilo.

Český Krumlov B – Kaplice B 0:1 (0:0)

Branka: 50. N. Popov. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Křížek – Hladík, Kanzler.

Hosté přijeli s několika dorostenci v sestavě a svou hru založili na pevné obraně. Soupeře k ničemu nepouštěli a na začátku druhého poločasu šli dokonce do vedení. Nakonec to byl jediný gól utkání a Kapličtí tři body uhájili.