Blaník Strunkovice nad Blanicí – Spartak Kaplice 2:1 (2:0)

Zbyněk Ginzel, trenér Kaplice: „Na zápas do Strunkovic jsme jeli bez dvou hráčů základní jedenáctky a kluky, kteří je zastoupili, musím pochválit. První poločas jsme zahájili výborně a vytvořili jsme si dvě šance, které však dobře chytající domácí brankář zneškodnil. Potom jsme se však ze hřiště vytratili a Soupeř do přestávky potrestal naše dvě hrubé chyby v obranné fázi. Do druhé půle jsme vlétli parádně a Gutheis krásnou střelou z přímého kopu ve 47. minutě snížil. Pak jsme Strunkovice zmáčkli, ale bohužel, bez gólového efektu. Je to škoda, myslím, že to bylo remízové utkání. Nyní se musíme připravit na derby s Dolním Dvořištěm a troufnu si říct, že nás čeká hodně houževnatý protivník.“

Branky: 26. Koloušek, 38. Žurek – 47. Gutheis. Rozhodčí: Hošek – Vítek, Vejčík. ŽK: 3:1 (Dvořák, Pravda, Nosek – Daniel). Diváci: 110.

Kaplice: F. Bílý – Kuchař, Čutka, Gondek, Mokoš – Gutheis, Vaniš, Pál (46. Štrbačka), F. Štěpánek – Daniel, Pastier.

FK Dolní Dvořiště – Malše Roudné 2:3 (0:1)

Štefan Bršťák, trenér Dolního Dvořiště: „Do utkání jsme šli, bohužel, nekompletní, když nám vypadl pro nemoc Pecha, Doucha je delší dobu mimo hru kvůli zranění, Zemanovi start znemožnil pochroumaný kotník a Sulzer s Křížem měli jiné povinnost. Někteří ještě doléčují šrámy, ale museli nastoupit. Přestože jsme prohráli, musím náš výkon hodnotit kladně a zápas měl velkou kvalitu. Kluci ukázali, že i když se prohrává, tak umí makat naplno a snaží se s výsledkem do poslední chvilky něco udělat. Roudné je kvalitní soupeř, který umí potrestat každou chybu.. To musíme ještě zlepšit. Co si ale neodpustím zmínit, je výkon hlavního rozhodčího. Nechci nikoho urazit, ale jeho jeho rozhodování na obě strany kazilo jinak kvalitní fotbal. Tohle je opravdu škoda. Jinak kluky musím pochválit, všichni si sáhli na dno. Soupeři gratuluji k výhře, i když si myslím, že remíza by zápasu slušela víc. Ještě bych chtěl vyzdvihnout gól Štiftera, který snad ze šedesáti metrů nachytal hostujícího gólmana na švestkách. Opravdu krásný moment.. Nás teď čeká velký derby v Kaplici, na které se musíme pečlivě připravit."

Branky: 73. a 87. Štifter – 9. Cepák, 50. Kadlec, 82. Goretki. Rozhodčí: Kříž – Náprava, Prinz. ŽK: 3:3 (Micák, Kubík, Urazil – Kadlec, Šrámek, Wohlgemuth). Diváci: 120.

D. Dvořiště: Jirkal – Mac Tesař (55. Rubeš), Krenauer, Fořter, Kouba – Michael Tesař, Kubík (81. Plosz), Micák, Smolen (57. Hošek) – Štifter, Urazil.