Na jedné straně boj o postup, do kterého se zapojí tři či čtyři týmy. Na straně druhé obrovský boj o záchranu. Ohroženy sestupem jsou všechny celky od 5. místa dolu. Čeká nás tedy pořádná jízda.

Mnohé může napovědět již úvodní jarní kolo. Největším tahákem jeho programu je duel vedoucích Strunkovic (35 bodů) se třetím Roudným (29). Právě v Roudném si postup moc přejí, loni jim utekl o kousek. Výsledek ze Strunkovic bude stěžejní pro vývoj celého jara. Pokud domácí vyhrají, odpárají Roudné na devět bodů. Respektive deset, protože by pro tým z Prachaticka hrála i vzájemná bilance. Pokud vyhrají hosté, čelo tabulky se pořádně zamotá. Remíza nechá všechny v napětí, co bude dál.

Do boje o postup chtějí promluvit i v Mirovicích (34). Pro hráče tohoto klubu bude stěžejní naplno bodovat v Plané u Českých Budějovic. Planá (12) však bojuje o holé přežití a hráči nechají na place vše.

V boji o záchranu jsou na tom teoreticky nejlépe hráči Kaplice (17). Ti však v prvním kole zajíždějí na „drsnou Šumavu“ do Čkyně (14). Tam se bude v soubojích jiskřit od kopaček a domácí nedají soupeři zadarmo ani milimetr hřiště. Pikantní bude i souboj dvou celků z Prachaticka. Lheničtí (11) hostí Šumavan Vimperk. Oba celky měly v přípravě solidní výsledky, ale Vimperští možná s o něco jednoduššími soupeři. Až mistrovská konfrontace tak ukáže, jak na tom kdo je.

Další tuhý souboj ze spodku tabulky se čeká v Nové Vsi (12), kam přijedou poslední Netolice (8). Pokud tým z Prachaticka neodveze žádný bod, začnou se mu soupeři vzdalovat a bude zle. Zajímavé bude i derby ze Strakonicka. Blatná (14) je po podzimu překvapivě hodně dole a potřebuje získat body v souboji se soupeřem z Vodňan (27). Ten má blíže ke špici než ke dnu a může být jakýmsi Černým koněm soutěže.

O rychlý únik z nebezpečných vod se pokusí hráči Dolního Dvořiště (15), kteří doma přivítají Kamenný Újezd (12). Výhra by jim alespoň na čas přinesla trochu klidu.

Jak naznačuje tabulka po podzimu, v každém kole nás čeká několik duelů, které mohou zamávat pořadím v tabulce. Určitě stojí za to na fotbal vyrazit a zafandit těm svým. Tak pojďme na to.


Načítám tabulku …