Blatná – Kaplice 0:9 (0:2)

Papírové předpoklady se záhy začaly naplňovat, a to přesto že se hostující trenér Křiva musel obejít bez nemocné Chudé a zraněného dua Vávrová a Tošilová.

Bezbrankový stav vydržel pouhé tři minuty, když po lajně zatáhla balón Kateřina Litvanová, přesnou přihrávkou našla ve vápně nepokrytou Veroniku Jedličkovou, která poprvé překonala brankářku Fronkovou – 0:1.

Časomíra ze zápasu pak neukrojila ani deset minut a hostující hráčky měly již dvoubrankový náskok. Po nahrávce od Veroniky Jedličkové skórovala Zuzana Matoušková – 0:2.

I v dalším průběhu prvního poločasu hrály prim Kapličandy. Z převahy si vytvářely i brankové příležitosti, ale v první půli se skóre již nezměnilo. Po půlhodině hry musela odstoupit vinou zranění Bartoníčková, což bylo pro hosty nepříjemné. Hráček na střídačce však byl připravený dostatečný počet.

I nástup do druhé půle vyšel hostujícím fotbalistkám náramně, když během několika minut přidaly další góly. Ve 47. minutě našla Kateřina Litvanová v dobré pozici Helenu Praizlerovou, a ta v koncovce uplatnila bohaté zkušenosti – 0:3.

O několik minut později zatáhla balón po křídle Kateřina Litvanová, dostala se až před brankářku Fronkovou a v koncovce nezaváhala – 0:4.

Prakticky ihned po rozehrávce připravila Matoušková další gólovou pozici pro Helenu Praizlerovou – a už to bylo 0:5.

V 57. minutě Kapličandy završily půltucet nastřílených gólů, když po rohovém kopu skórovala Dagmar Vaňková – 0:6.

V 61. minutě lovila blatenská brankářka Fronková míč ze své sítě posedmé. Po pravé straně zatáhla míč Matoušková a po její přesné přihrávce se z gólu mohla radovat i Martina Chvalová – 0:7.

Hostující fotbalistky byly i nadále při chuti. Za dalších pět minut už to bylo o osm. K odraženému balónu se dostala Dagmar Vaňková a na její zakončení byla Fronková krátká.

Definitivní podobu výsledku pak hráčky kaplického Spartaku daly dvě minuty před koncem střetnutí. Po rohovém kopu zkompletovala hattrick kapitánka Helena Praizlerová – 0:9.

Fakta – branky: 47., 52. a 88. Praizlerová, 57. a 66. Vaňková, 3. V. Jedličková, 9. Matoušková, 52. Kat. Litvanová, 61. Chvalová, bez karet, rozhodčí Hoch, 60 diváků.

Sestava Kaplice: Horelicová – K. Jedličková, Vaňková, Vocedálková, Suchanová, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Pálková, V. Jedličková, Kat. Litvanová, střídaly: Chvalová, Kr. Litvanová, Straková, Michalicová, Klomfarová.

Kapličandy si devátou výhrou podržely vedení v průběžné tabulce o bod před Třeboní. V příštím kole přivítají další jihočeský tým, průběžně osmé Sezimovo Ústí. Derby má na kaplickém trávníku výkop v sobotu 6. dubna ve 14 hodin.