Kaplice – Blatná 4:1 (3:0)

Také v partii mladších výběrů se domácí rychle ujali vedení, když už v 9. minutě po pěkné přihrávce od Kaňky otevřel skóre Jakub Janda – 1:0.

Hosté se snažili v dalších minutách o vyrovnání, ale obrana domácích byla pozorná. V 19. minutě ovšem měli domácí i kus štěstí, když po střele Čížka brankář Barták míč neudržel a balon skončil na tyči.

Na druhé straně mohl nedlouho poté po zaváhání brankáře Potůčka trestat Janda, ale jeho zakončení bylo slabé. Přesto se Spartakovci za chvíli druhého gólu dočkali. Rohový kop zahrával Kaňka a Michal Novák měl dostatek prostoru a času míč hlavou usměrnit mimo dosah Potůčka – 2:0.

I když do konce poločasu zbývaly už jen čtyři minuty, dokázali Kapličtí přidat ještě třetí gól. Kaňka našel v gólové pozici Šedivého, ten proti Potůčkovi neuspěl, ale akce pokračovala a Tomáš Plach upravil na poločasových 3:0.

Jak skončila první půle, tak začala i ta druhá. Po čtyřech minutách hry Tomáš Plach vybojoval zdánlivě ztracený balón na Poštovi a prudkou přízemní ranou nedal Potůčkovi šanci – 4:0.

Prakticky z protiútoku mohl skórovat Čížek, ale Barták míč vytěsnil na rohový kop. Další vyložené šance byly k vidění až v poslední pětiminutovce. Nejprve po pěkné kombinaci Kaňky se Šedivým měl gólovku Janda, křížná střela se mezi tři tyče nevešla. Čestného gólu se nakonec dočkali hosté. Po špatné rozehrávce se lacino k míči dostala Natálie Kostohryzová a přízemní střelou upravila na konečných 4:1.

Fakta – branky: 29. a 34. Plach, 9. J. Janda, 26. M. Novák, bez karet, rozhodčí Bartůněk, 40 diváků.

Sestava Kaplice: O. Barták – Šedivý, Plach, J. Janda, Dreiling, Novák, J. Kaňka, Seltsam, Janošec, Martyn.

Libor Granec