Protivín – Kaplice 6:0 (2:0)

Zatímco domácí trenér měl k dispozici početný kádr, ale v brance místo absentujícího gólmana zaskakoval Zbyněk Vorel, tak kaplický kouč Malický disponoval sice dvěma strážci svatyně, avšak i s nimi bylo do hry připraveno pouze jedenáct spartakovců – a výsledek tomu odpovídal.

Protivínští zcela po zásluze vysoko vyhráli a oplatili tak Spartaku prohru ze zimní přípravy na Hluboké. Kapličtí sehráli poměrně povedený první poločas, ale s přibývajícím časem jim začaly docházet síly, z čehož pramenily chyby, které zkušený rival trestal.

V samotném utkání byl první vážnější pokus zápasu k vidění po deseti minutách hry, kdy se za vápnem dostal k odraženému míči Leroy Abawata, ale jeho přízemní rána mezi kaplické tyče nesměřovala.

O chvíli později měl gól na noze po centru z levé strany Jaromír Vorel, míč však netrefil ideálně a Říha stačil reflexivně zasáhnout nohama.

Po čtvrthodině hry o sobě dali vědět i hosté. Trestný kop zahrával Divoký, ale branka mu byla malá.

Skóre se poprvé měnilo v 19. minutě, kdy po akci z levé strany a přesné přihrávce proměnil gólovou příležitost v domácí vedení Adam Kasík – 1:0.

A za dalších pět minut to už bylo o dva góly. Domácí se dostali lacino k balónu po špatné rozehrávce hostů, následoval rychlý výpad, na jehož konci bylo přesné zakončení Jaromíra Vorla – 2:0.

Domácí měli míč častěji na svých kopačkách a diktovali tempo hry. Ve 28. minutě však diváci sledovali střelecké představení před oběma brankami. Nejprve hostující Čutka pálil zpoza vápna nad bránu a vzápětí na druhé straně utažená Kasíkova rána rozvlnila boční síť.

V 37. minutě pak měli Protivínští výhodu standardní situace ze strany. Po centru hlavičkoval kanonýr Jaromír Vorel těsně nad bránu.

Krátce před přestávkou se zapotil i domácí gólman Zbyněk Vorel, když s velkými obtížemi zlikvidoval skákavou střelu Pála z hranice velkého vápna.

Do druhého poločasu domácí lodivod poslal na trávník čerstvé síly a po sedmi minutách hry se domácí prosadili potřetí. Přišla brejková situace do otevřené kaplické obrany, na kolmou přihrávku si naběhl Adam Kasík a prudkou křížnou střelou prostřelil Říhu – 3:0.

O chvíli později se kaplický gólman vyznamenal, když zlikvidoval gólovou hlavičku protivínského útočníka. V 57. minutě ovšem lovil míč ze své sítě počtvrté. Po centru z pravé strany skončila za jeho zády šťastná hlavička Jaromíra Vorla – 4:0.

Na druhé straně mohli Kapličtí snížit. Čutka přesnou kolmicí vysunul do samostatného nájezdu Dana Pála, ten zvolil přízemní střelu k pravé tyči, Zbyněk Vorel ale stihl míč vyškrábnout na rohový kop.

V 62. minutě naopak skórovali popáté domácí. Po zpětné Hrachovcově přihrávce zkompletoval hattrick Adam Kasík – 5:0.

Čestného úspěchu se hosté mohli dočkat i v 71. minutě, kdy se Čutka po narážečce s Pálem ocitl sám před brankářem, ale míč poslal nad bránu.

Zápas se poté již jen dohrával v přátelském duchu. Definitivní podobu výsledku tak dali domácí až čtyři minuty před koncem, kdy se přízemní střelou k tyči prosadil Leroy Abawata – 6:0.

Fakta – branky: 19., 52. a 62. Kasík, 24. a 57. J. Vorel, 86. Abawata, bez karet, rozhodčí Urban, 120 diváků, sestava Kaplice: F. Říha ml. – Štrbačka, M. Hami, Kuchař, Daniel, Čutka, Divoký, Micák, Jan Fejtek, Pál, Schneider.

Libor Granec