Trenéru Slavoje Václavu Dominovi se po dvou měsících nucené absence hlásili prakticky všichni hráči. „Trénujeme v devatenácti lidech, což svědčí o tom, že kluci jsou natěšení a mají do přípravy chuť. Někteří dodržovali individuální plán zodpovědně, jiní asi trochu méně, ale postupně se vracíme do normálu,“ těší zkušeného kouče. „Příprava probíhá dvakrát týdně, k tomu nyní už přijdou i zápasy,“ doplnil.

V tréninkovém procesu je kromě osvědčených jmen i univerzál Jakub Wagner, jenž se po roce a půl vrátil v zimní pauze z Rakouska, a po delší zdravotní pauze i ofenzivní záložník Dominik Tůma.

„Do přípravy jsme zařadili rovněž Marka Urazila z Kaplice,“ hlásí kouč novou posilu do ofenzivy z kádru účastníka I. A třídy.

Krumlovský tým v současné době registruje jedinou ztrátu. Ukrajinský fotbalista Yurii Savytskyi se totiž kvůli pandemii koronaviru vrátil do své vlasti a o jeho návratu zatím není jasno.

„Kádr máme podle mého soudu dostatečně široký, někteří hráči navíc během té doby vyléčili různé šrámy, takže nepředpokládám, že bychom jej ještě rozšiřovali,“ tvrdí Václav Domin (na snímku).

Trenér fotbalistů krumlovského Slavoje Václav Domin.Zdroj: Jan Škrle

Jeho svěřence v nejbližší době čekají dva přípravné duely. Ten první už v sobotu 23. května ve Větřní, další víkend by se pak Slavoj rád představil na domácím stadionu.

„Trochu jsme renovovali hrací plochu, tak doufám, že nás na hřiště už pustí. Soupeře ještě hledáme,“ poznamenal trenér.

V pátek 5. června českokrumlovští fotbalisté vstoupí do Turnaje přátelství, který pro přední jihočeské týmy zorganizovala Malše Roudné. Během měsíce v něm odehrají pět duelů.

„Turnaj je pro nás vítaným zpestřením a konfrontací s vyspělými protivníky. Trénovat je jedna věc, ale musíte mít i herní praxi. Myslím, že tato forma je ideální. Je oč hrát a máme zajištěno pět zápasů s kvalitními protivníky. Těší se i příznivci, už se ptají, kdy a kde nás uvidí. Je jim to taky dlouhé, chtějí chodit na fotbal,“ podotkl.

Poslední turnajový souboj Slavoj absolvuje v sobotu 5. července, po něm dostanou hráči zhruba do půlky prvního prázdninového měsíce volno. „Pak už se začneme chystat na nový ročník krajského přeboru, jenž by měl být zahájený o víkendu 22. a 23. srpna,“ dodal Václav Domin.

Program přípravných zápasů

sobota 23. května: Větřní – Č. Krumlov (10.30)

víkend 30. nebo 31. května: zatím neučený soupeř

Turnaj přátelství

pátek 5. června: Č. Krumlov – Jankov (18)

pátek 12. června: Olešník – Č. Krumlov (18)

pátek 19. června: Č. Krumlov – Dynamo ČB B (18)

pátek 26. června: Třeboň – Č. Krumlov (18)

sobota 4. července: Roudné – Č. Krumlov (17)