Už pohled na lavičky obou týmu naznačoval, v jakém rozpoložení se oba soupeři nacházejí. Zatímco domácí lodivod měl k dispozici kvartet náhradníků a po několika minutách ještě dorazil z lipenského marotonu i důležitý hráč Faltus, tak v kabince hostů se skrýval jen kouč se svým asistentem a po lajně se s praporkem pohyboval zraněný matador Syrovátka …

Malonty – Vyšší Brod 4:1 (3:1)

Od úvodního hvizdu měli domácí převahu, kterou také záhy vyjádřili i gólově. Z centru Benedy snadnou dorážkou do odkryté branky otevřel skóre Mykola Kravets – 1:0. Tentýž hráč pak umístěnou hlavičkou, která se odrazila od tyče do sítě, přidal po chvíli i svůj šestý zásah v sezoně a poskočil do čela kanonýrské tabulky přeboru.

Po půlhodině se pak stejně pěkně ranou, která se otřela o tyč, prezentoval i šestnáctiletý domácí mladík Ondřej Gloza, jenž se mohl radovat z prvního mistrovského zásahu v mužích – 3:0.

Hosté zvedli hlavy až v závěru půle a povedlo se jim vykřesat jiskérku naděje, když umístěnou ranou z přímého kopu přes zeď nedal malontskému matadorovi Bílému šanci vyšebrodský kapitán Tomáš Račák – 3:1.

Ve druhé půli domácí viditelně polevili a dlouho je nevyburcovalo ani skandování fandů, kteří se dožadovali dalších branek. Hosté srovnali hru, ale žádnou větší šanci neměli.

Naopak, Malontští zaslouženou výhru ještě zpečetili - a opět krásnou trefou. Zpoza vápna se technickou střelou, jež po odrazu od břevna skončila za brankovou čarou, podtrhl výsledek Jan Kališ – 4:1.

„Za bojovnost a celkovou předvedenou hru pochválím celý tým. Střídali jsme sice dobré momenty se špatnými, třeba zbytečný bylgól do šatny ze standardky, která vůbec nemusela být, ale celkově pozitiva převládala. Jsem rád, že se dobře zapojili i všichni hráči z lavičky,“ pochvaloval si trenér vítězů Ladislav Kaločai a ještě dodal: „Příště jedeme do Krumlova, který nás asi prověří daleko víc.“

Sestavy – Malonty: Bílý – Mokoš, J. Hajdák, Krátký, Vančura, Valíček, Kouba, Svatoň, Beneda, Kališ, Kravets, střídali: Faltus, Gloza, Olah, Ovádek, Kéri, Hatala, Vyšší Brod: Šesták – Poštulka, Poláček, Račák, Klíma, Dibďák, R. Bartoň, Gondek, Poláček ml., V. Bartoň, Kohout.