Hosté nastoupili do zápasu se čtyřmi hráči, kteří o den dříve odehráli celé divizní utkání v Rokycanech. Spartakovci ve třech odehraných jarních zápasech neinkasovali. Bohužel, tentokráte to bylo jiné.

Kaplice / Vyšší Brod – Dobrá Voda B / Třeboň B 1:2 (0:1)

Domácí kapitulovali už po třech minutách hry. Po autovém vhazování se k odraženému míči dostal ve vápně Miloslav Horejš a křížnou přízemní střelou poslal hosty do vedení – 0:1.

Domácí se do tempa dostávali pozvolněji. Po čtvrthodině hry zakončoval z pravé strany nepřesně Poláček. Hra se pak odbývala spíše mezi šestnáctkami s řadou osobních soubojů.

Ve 26. minutě měli domácí výhodu standardní situace. K odraženému míči se za vápnem dostal Aibl a jeho povedenou ránu gólman Bachratý zkrotil s notnou dávkou štěstí. O několik minut později po povedené kombinaci střílel z hranice velkého vápna Tvaroh a Bachratý míč vytěsnil na rohový kop. Do kabin tak odcházeli o gól spokojenější hosté.

Druhý poločas začali domácí o poznání aktivněji, svého soupeře zatlačili a z tlaku přicházely i šance. Ve 47. minutě po Pálově kolmici nepřekonal Gušl vybíhajícího Bachratého.

Vyrovnáno bylo o sedm minut později. Trestný kop z levé strany zahrával Vaniš, od Olaha se míč dostal k Vojtěchu Čutkovi, a ten zblízka smazal jednogólové manko – 1:1.

Domácí byli na koni a měli i blízko k dokonání obratu. V 58. minutě se za vápnem dostal k odraženému míči Lhotský, ale táhlá tečovaná střela prolétla těsně vedle pravé tyče. Po následném rohovém kopu nastal před hostující svatyní velký závar, ale míč do branky domácí dotlačit nedokázali.

Po hodině hry se lacino k míči dostal kapitán Vojtěch Čutka, z pravé strany pronikl do vápna, v gólové pozici zvolil křížné zakončení, míč ale těsně minul vzdálenější tyč.

V dalších minutách se však karta pozvolna začala obracet – a více ze hry začali mít hosté. V krátkém sledu se dvakrát do zakončení dostal hostující Šteyer, v prvním případě minul pravou tyč, posléze pak i levou.

Čtvrthodinu před koncem měli po faulu na Olaha přímák z dobré parkety domácí. K balónu se postavil Dan Pál, ale technický pokus minul levou tyč.

Když už téměř všichni vyhlíželi penaltový rozstřel, tak přišlo rozhodnutí. Do vápna domácích se snadno probojoval Pajenský, byl faulován a z nařízeného pokutového kopu trefil hostům tři body David Šedivý – 1:2.

Společný tým Spartaku a Dynama poprvé na jaře okusil hořkost porážky. Hosté posíleni o pendly z divizního celku prokázali kvalitu a byli v utkání šťastnějším týmem.

Fakta – branky: 54. Čutka – 3. Horejš, 86. Šedivý z penalty, ŽK 1:2 (Hájek – Pajenský, Novák), rozhodčí Hladík, 50 diváků.

Sestava Kaplice / V. Brod: Šesták – Dostál, Lhotský, Aibl, Zayml, Poláček, Tvaroh, Čutka, Vaniš, Blažek, Olah, střídali: Hájek, Hosenseidl, Pál, Gušl.

Libor Granec