Po výhře ve Zlivi hostili Jankov, který v prvním kole na vlastním trávníku vysoko prohrál, ale do Kaplice zavítal v kompletnějším složení. Domácímu kouči Lukáši Pulcovi chyběl z minulé vítězné sestavy jen dovolenkující Ondřej Říha.

Kaplice / Vyšší Brod – Jankov 3:1 (1:0)

Domácí se snažili být od úvodních minut aktivnější, ale proti srdnatě bojujícímu soupeři si první opravdu gólovou příležitost vypracovali až ve 21. minutě. Linhart ve vápně přistrčil míč do loženky Szojkovi, ale i kvůli jemné teči skončil míč nad břevnem.

O chvíli později se na levé straně prosadil Szojka, po jeho akci a přesné zpětné přihrávce zakončoval Kubát, křížná rána se mezi tři tyče jen těsně nevešla.

Po půlhodině hry se domácí přece jen do zaslouženého vedení dostali. S míčem se rozběhl Blažek, pronikl až do vápna, po jeho akci Tvaroh sice neuspěl, ale míč se dostal zpět k Janu Blažkovi, na jehož ránu gólman Šindelář nestihl zareagovat – 1:0.

I ve druhé půli pokračovali domácí v aktivní hře, Jankovští se příliš do šancí nedostávali. Akce jim párkrát překazil po dlouhých přihrávkách včasným vyběhnutím pozorný gólman Kostelný.

Navýšit vedení mohli domácí v 62. minutě, kdy parádní přihrávkou Kubát vysunul Koubka, ten se před vápnem dokázal uvolnit, ale přízemní ránu Šindelář reflexivně vykopl.

Nedlouho poté se na levé straně prosadil Tvaroh, po jeho centru Beránek přiťukl míč Filipu Štěpánkovi, jehož tečovaná střela z hranice velkého vápna už zapadla za bezmocného Šindeláře – 2:0.

V 71. minutě se však dočkali gólu i Jankovští. Bránící Aibl hrozící nebezpečí zažehnal žlutým faulem – a hosté měli výhodu přímého kopu. K míči se postavil Dominik Šindelář a na jeho umístěnou ránu Kostelný nedosáhl – 2:1.

Ve vyrovnání ale mohli hosté doufat jen velmi krátce. Ihned po rozehrávce ve středovém kruhu domácí podnikli protiútok, na levé straně Štěpánek ukázal záda Jakešovi, pronikl až do vápna a po jeho křížné přihrávce se mezi střelce zapsal ve svém druhém mistrovském utkání v životě Vasyl Pavlyuk – 3:1.

Další zdramatizování již spartakovci nedovolili a i ve druhém utkání brali zaslouženě plný bodový zisk.

Fakta – branky: 30. Blažek, 66. F. Štěpánek, 72. Pavlyuk – 71. D. Šindelář, ŽK 1:1 (Aibl – Pšenička), rozhodčí Křížek, 70 diváků.

Sestava Kaplice / V. Brod: Kostelný – Vochozka, Aibl, Zayml, Blažek, Beránek, Kubát, Koubek, Linhart, F. Štěpánek, Szojka, střídali: Tvaroh, Poláček, Lhotský, Pavlyuk, Kubák.

Libor Granec