Prakticky celý první poločas hráče doprovázel déšť se sněhem. Hlubočtí navíc v jarních odvetách vždy svůj tým posílí o hokejisty, kterým skončila sezona, a tak bývají na jaře podstatně zdatnějším soupeřem než v první polovině soutěže.

Kaplice / Vyšší Brod – Hluboká 3:0 (2:0)

Od úvodních minut měli míč častěji na svých kopačkách domácí, kteří se také ve 14. minutě ujali vedení. Pál posunul míč do levé strany Jakubu Vanišovi, ten přízemní přihrávkou hledal před brankou nabíhajícího spoluhráče Olaha, před nímž bránící hráč usměrnil míč za záda vlastního brankáře – 1:0. Gól byl připsán centrujícímu hráči.

Uběhlo pak jen pět minut a hlubocký gólman Klimeš lovil míč ze sítě podruhé. Poláček rychle provedeným autovým vhazováním našel Dana Pála, ten nabil přesnou přihrávkou Jakubu Vanišovi, který se zpoza vápna opřel do balónu a na povedenou ránu nemohl gólman dosáhnout – 2:0.

S přibývajícími minutami začali být hosté vyrovnanějším soupeřem a i oni začali být nebezpeční. V 34. minutě zakončoval nepřesně Welser.

Na druhé straně měli výhodu standardní situace domácí. Centr do vápna poslal Vaniš, od Pála se balón dostal k Aiblovi, ten však namířil míč jen do míst, kde byl připravený gólman Klimeš.

Pak se ke střele z hranice velkého vápna dostal hostující kapitán Jaroslav Fencl, střílel po zemi, ale Šesták stačil míč vyškrábnout na rohový kop.

Hosté se nevzdávali a i po změně stran bojovali o zdramatizování duelu. V polovině druhé půle zprava z dobré pozice pálil nepřesně Welser. O několik minut později zatáhl balón po levé straně Jaroslav Fencl, přihrával prudce po zemi, bránící Lhotský ve snaze centr za sebe nepropustit nastřelil tyč vlastní brány.

V 77 minutě po Vanišově přihrávce mohl zlomit odpor hostů Olah, jeho zakončení však bylo slabé a Klimeše překvapit nemohlo.

Vzápětí Kapličtí přece jenom třetím gólem definitivně rozhodli. Aibl našel ve vápně nabíhajícího Adriana Olaha, a ten křížnou střelou pečetil výhru společného celku Spartaku a Dynama – 3:0.

Vítězství mladíků Spartaku a Dynama se nerodilo proti houževnatě bojujícímu soupeři snadno a rozhodně má svoji váhu.

Fakta – branky: 14. a 19. Vaniš, 78. Olah, ŽK 0:2 (Z. Fencl, Welser), rozhodčí Bartůněk, 30 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – O. Říha, Lhotský, Hájek, Dostál, Poláček, Aibl, Pál, Vaniš, Hosenseidl, Olah, střídal: Linhart.