Trenéři obou týmů se museli obejít bez některých hráčů. V domácí sestavě například chyběl Miklík, v té hostující pro změnu nebyli Čutka s Vanišem a dlouhodobě zraněný nejlepší střelec týmu Lašák.

Hrdějovice – Kaplice / Vyšší Brod 3:2 (1:2)

První vážnější ohrožení branky soupeře měli na svědomí domácí. Trestný kop z levé strany zahrával kapitán Jakub Šachl, ale gólman Šesták si jeho pokus pohlídal.

V 8. minutě pak měli na svých kopačkách tutovku hostující dorostenci. Z pravé strany poslal přetažený centr Dostál, jenomže Zayml zblízka ve vyložené pozici vysoko přestřelil.

Po čtvrthodině hry zatáhl míč z pravé strany až do vápna Jakub Šachl a křížnou střelou branku Spartaku minul. Následovala Aiblova bekovka, kterou hlavou za sebe prodloužil Poláček, Adrian Olah rázem šel sám na branku a střelou po zemi poslal hosty do vedení – 0:1.

O chvíli později měli hosté již dvoubrankový náskok. Blažek rychle provedeným autovým vhazováním našel za obranou Olaha, následovala přesná přihrávka a Jaroslav Dostál v tváří tvář gólmanovi Polákovi nezaváhal – 0:2.

Stejný hráč mohl o několik minut později po Poláčkově přiťuknutí náskok hostů navýšit, ale v tomto případě mířil mimo. A přišel trest. Šest minut před přestávkou po rychlé kombinaci šel sám na branku hostů Ondřej Lipold, kličkou oklamal Šestáka a snížil na poločasových 1:2.

I druhý poločas začal výhodou standardní situace pro domácí. Z levé strany střílel Lipold, přízemní ranou propálil zeď, která navíc míč tečovala, ale Šesták stačil zareagovat.

Na druhé straně měl dobrou příležitost po Poláčkově přihrávce Dostál, jeho zakončení však bylo slabé.

Pak zase pro změnu zahrozili domácí. Po přesné kombinaci se z levé strany dostal do vápna Jakub Šachl, rozvlnil však jen boční síť.

Klíčové momenty zápasu byly k vidění v následujících minutách. Kapličtí mohli několikrát svému soupeři gólově odskočit. Po opakovaném centru Olaha z pravé strany hlavičkoval kapitán Dan Pál, brankáře Poláka překonal, toho však zachránila tyč. O několik minut později zatáhl míč po levé strany Olah, před brankou našel Dostála, ten se uvolnil – a Poláka znovu zachránila konstrukce. Střela skončila na břevně a míč se odrazil před brankovou čáru.

Vzápětí Olahova křížná přihrávka prošla vápnem až na volného Gušla, jehož zakončení na přední tyč postrádalo větší razanci a Polák stačil zasáhnout.

Za neproměněné šance pykali hosté v závěrečné desetiminutovce. Po nepovedeném odkopu od branky se Hrdějovičtí dostali lacino k balónu, následoval centr z pravé strany a hlavička Tomáše Peigera v krkolomné pozici, která však zapadla přesně pod břevno – 2:2.

Hosté chtěli následně strhnout vedení zpět na svou stranu, ale přišla zbytečná ztráta na polovině hřiště po špatné přihrávce, rychlý výpad domácích, první zakončení ještě obránci zablokovali, ale Daniel Drobiš zblízka obrat dokonal – 3:2.

Kapličtí pak ve snaze vyrovnat otvírali hru a domácí mohli v samotném závěru ze samostatných nájezdů svou výhru potvrdit, ale proti byl gólman Šesták.

Mladíci kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama ovšem zcela zbytečně ztratili výborně rozehrané utkání a vraceli se domů bez bodů. Domácí byli v koncovce efektivnější.

Fakta – branky: 39. Lipold, 81. Peiger, 85. Drobiš – 16. Olah, 20. Dostál, bez karet, rozhodčí Bezpalec, 30 diváků.

Sestava Kaplice / V. Brod: Šesták – Hájek, Lhotský, Aibl, Zayml, Poláček, Tvaroh, Pál, Blažek, Olah, Dostál, střídali: Hosenseidl, Gušl, O. Říha.