Jankov – Kaplice / Vyšší Brod 0:0, penalty 3:4.

Od samého začátku šancí k vidění moc nebylo. Obrany obou týmů pracovaly velmi dobře, k čemuž však napomáhaly i nepřesnosti ve finální fázi, a to rovněž z obou stran.

Ve 4. minutě pokoušel střelecké štěstí hostující Hájek, ale branku Jankova minul. O poznání přesnější byl dalekonosný projektil Dostála, který však domácí gólman Šindelář neméně povedeným zákrokem míč vytěsnil na rohový kop. Po jeho rozehrání byl v koncovce kapitán hostů Pál, ale jankovský gólman se opět překonat nenechal.

Poté se dlouhé minuty hra odbývala převážně ve středu hřiště. Za zmínku stojí až 27. minuta, kdy si na autové vhazování naběhl Pál, pronikl do vápna, přihrávkou našel Olaha, ale jeho zakončení postrádalo jak větší přesnost, tak i razanci.

Po půlhodině pak měli gólovou příležitost i domácí. Stráda zatáhl míč po levé straně, našel před brankou nepokrytého Kotnauera, ten však branku Spartaku ve vyložené příležitosti překopl.

Krátce před přestávkou zakončoval po Hájkově centru kaplický kapitán Dan Pál mimo tři jankovské tyče. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po změně stran se pohříchu pokračovalo v nastoleném trendu, kdy nepřesnosti přicházely z jedné i druhé strany. V 55. minutě pokoušel střelecké štěstí kaplický Tvaroh a zamířil nad bránu.

V polovině druhé půle mohli skóre otevřít Jankovští, ale po brejkové situaci a křížném zakončení míč prolétl vedle levé tyče.

V závěru zápasu to byli Kapličtí, kdo se více tlačil před soupeřovu bránu, domácí se spíše spoléhali na případné brejky. Nejblíž gólu byl kaplický Hájek tři minuty před koncem, když se za vápnem dostal k míči, ale povedená rána si cestu do brány nenašla, když prolétla těsně vedle pravé tyče.

Zápas tak dospěl k penaltovému rozuzlení. Začínali spartakovci a Dostálovu střelu si P. Šindelář pohlídal. Následně poslal domácí do náskoku D. Šindelář. Ve druhé sérii uspěli hostující Aibl i domácí kapitán Kysela. Poté nezaváhal ani kapitán Spartaku Pál a výhodu domácím pohlídal Chrt. Čtvrtý kaplický exekutor Blažek proměnil s notnou dávkou štěstí a následně své kvality předvedl gólman Šesták, když zneškodnil pokus Kocianovi. V poslední sérii s přehledem proměnil penaltu Adrian Olah. Naproti tomu jankovský Lerch zvolil razanci, napálil míč do břevna – a bod navíc si tak vezli domů spartakovci z Kaplice. Ti na jaře ještě neinkasovali a připsali si na své konto sedm bodů za dvě penaltové výhry a jedno vítězství za tři body.

Fakta: rozhodující penalta Olah, bez karet, rozhodčí M. Pečenka, 30 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Hájek, Lhotský, Aibl, Dostál, Poláček, Tvaroh, Pál, Blažek, Hosenseidl, Olah, střídali: Zayml, Blažka.

Libor Granec