Mladé - Kaplice / Vyšší Brod 1:1 (1:0) pen. 3:2

Čtvrtý tým tabulky hostil třetího, takže se dala dle papírových předpokladů očekávat vyrovnaná bitva. Hosté se museli obejít bez absentujících hráčů tradiční základní sestavy, jmenovitě Vaniše a Aibla. Přesto měli spartakovci po většinu zápasu územní převahu, z níž si dokázali připravit i brankové příležitosti, ale s jejich proměňováním byli v tomto střetnutí poněkud na štíru.

Bezbrankový stav se tak změnil díky domácím, a to až tři minuty před přestávkou, kdy žlutě před vápnem fauloval Hájek a domácí měli výhodu přímého kopu, z kterého Masák překonal brankáře Šestáka. Do kabin díky tomu šli Mládští s jednobrankovým náskokem – 1:0.

Po změně stran uběhlo jen osm minut a spartakovcům se podařilo manko smazat. Po přihrávce od Dostála překonal brankáře Pokorného Vojtěch Čutka – 1:1.

V dalším průběhu pak měli hosté dostatek příležitostí k tomu, aby obrat ve vývoji skóre dotáhli k vítěznému konci, ale v koncovce už se prosadit nedokázali.

Zápas tedy skončil dělbou bodů a o bod navíc si to mladíci rozdali v penaltovém rozstřelu, v kterém více štěstí měli na svých kopačkách domácí. Mládští díky bodu navíc přeskočili spartakovce v tabulce.

Fakta - branky: 42. Masák – 53. Čutka, ŽK 0:1 (Hájek), rozhodčí Ryneš, 30 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Dostál, Lhotský, Hájek, Zayml, Poláček, Pál, Tvaroh, Blažek, Hosenseidl, Lašák, střídali: Čutka, Gušl, Szojka, Blažka.

Libor Granec