Postavení v tabulce favorizovalo hosty, kteří se však museli obejít bez šesti hráčů. Tým tak doplnili tři starší žáci, přičemž gólman Jan Kostelný zažil v této věkové kategorii premiéru. Domácí neměli k dispozici brankáře, a tak se mezi tyče postavil Martin Čerkl.

K. Újezd / Velešín – Kaplice / V. Brod 2:4 (1:2)

Od úvodních minut se hrálo pod taktovkou hostů. Ti měli sice míč častěji na kopačkách, ale kombinace jim trochu vázla, možná že i díky vyššímu trávníku…

Až v 10. minutě přišla první gólovka pro hosty. Rohový kop zahrával Tvaroh, na zadní tyči mohl otevřít skóre neobsazený Poláček, ale branku minul.

Po čtvrthodině hry se po Blažkově přihrávce uvolnil hostující kapitán Pál, mířil však také nad. Nedlouho poté Pál připravil pozici pro Poláčka, jenž zakončoval z pravé strany, křížný pokus mezi tři teče nenasměroval.

V polovině prvního dějství byla k vidění další vyložená příležitost pro hostující dorostence. Tvaroh centroval od rohového praporku, zakončoval Olah, ale slabě a do míst, kde byl připravený Čerkl.

Do zaslouženého vedení se hosté dostali ve 26. minutě. Po faulu na Olaha zahrával přímý kop Matěj Lhotský a na utaženou střelu pod břevno Čerkl nedosáhl – 0:1. Kaplický obránce se mohl radovat z premiérové trefy v ročníku.

Po půlhodině hry však bylo vyrovnáno, když po zmatku před hostující svatyní šťastně vyrovnal Tadeáš Sosna – 1:1.

Domácí se však radovali pouhopouhé dvě minuty. Dan Pál našel na levé straně ve vápně Vítka Tvaroha, který Čerkla překvapil přízemní střelou na bližší tyči – 1:2.

Pár minut před pauzou gólman Čerkl vytáhl na roh Zaymlovu střelu.

Po změně stran se pokračovalo v zajetých kolejích. Míč měli častěji hosté, předváděná hra však měla k ideálu hodně daleko.

Po deseti minutách hry ale našel Pál přesnou přihrávkou za obranou Adriana Olaha, jenž v koncovce nezaváhal – 1:3.

Uběhly jen tři minuty a domácí byli zase na kontakt. Z čista jasna se sám před brankářem objevil Michal Berka a střelou pod břevno snížil na rozdíl jediného gólu – 2:3.

V dalších minutách mohli hosté několikrát odskočit svému hostiteli. Po hodině hry Tvaroh uvolnil Olaha, ten sice překonal Čerkla, míč však skončil na tyči. O dvě minuty později po Gušlově rohovém kopu nastřelil tyč vlastní brány jeden z beků domácího celku.

Nevyužity zůstaly krátce na to i gólové šance Hosenseidla a Tvaroha. Definitivní pojistku se hostům podařilo přidat až pět minut před koncem. Blažek před vápnem přihrál míč Michalu Hosenseidlovi, na jehož přízemní střelu k tyči Čerkl nedosáhl – 2:4.

Proti poslednímu celku tabulky stačil mladíkům Spartaku a Dynama na zisk tří bodů i průměrný výkon s řadou nepřesností. Při lepším zakončení ovšem mohlo být vítězství hostů mnohem výraznější.

Fakta – branky: 30. Sosna, 58. Berka – 26. Lhotský, 32. Tvaroh, 55. Olah, 85. Hosenseidl, bez karet, rozhodčí Leiš, 20 diváků.

Sestavy – K. Újezd / Velešín: Čerkl – Prušák, V. Švec, Berec, Banachevič, Berka, Sosna, Janata, Šafka, H. Švec, Vtelenský, střídali: Hrubec, Lemoch, Staněk, Časkovič, Kaplice / V. Brod: Kostelný – O. Říha, Lhotský, Hájek, Zayml, Poláček, Tvaroh, Pál, Blažek, Olah, Gušl, střídali: Linhart, Hosenseidl.

Libor Granec