Předchozí tři vzájemné duely vždy skončily výhrou hostů. Favorizovaní spartakovci chtěli svému hostiteli oplatit podzimní domácí prohru, ale též věděli, že na specifickém zlatokorunském hřišti je nečeká vůbec nic snadného, což se potvrdilo.

Zlatá Koruna – Kaplice 0:1 (0:0)

Jako první zahrozili ve 3. minutě hosté. Micák na levé straně vysunul Urazila, na jehož přetažený centr si naběhl Lesňák, zakončoval z první, z úhlu však míč mezi tyče nenasměroval.

Zanedlouho mohli skóre zápasu otevřít domácí. Po levé straně pronikl až do vápna Steinocher, tvrdou ránu stačil Schneider vyrazit, k balónu se dostal dobíhající Sláma, proti kterému se stačil Schneider postavit a ani jeho ránu za svá záda nepropustil.

Jinak však měli míč častěji na svých kopačkách hosté. Domácí se snažili o pozorné bránění, hráli jednoduše a zhuštěnou obranou nedávali Kaplickým moc šancí.

V 19. minutě zahrávali hosté standardní situaci. Po rohovém kopu Marka se k hlavičce dostal Hami, ale gólman Schwarz stačil míč vyrazit. V polovině první půle pokoušel střelecké štěstí Divoký a míč skončil opět na Schwarzových rukavicích.

Po půlhodině hry pro změnu kaplický brankář Schneider pohlídal zakončení Slámy.

V posledních patnácti minutách prvního poločasu měli aktivnější hosté několik střeleckých pokusů, ale na bezbrankový stav to nemělo žádný vliv. Nejprve to zkoušel z větší vzdálenosti Marek, ale Schwarz střelu po zemi kryl. Vzápětí po Danielově přihrávce pálil tvrdě Divoký, míč však prolétl nad břevnem zlatokorunské svatyně. Krátce před přestávkou si pak Schwarz pohlídal i nepříjemnou skákavou střelu Štrbačky.

Po změně stran nejprve zahrozili domácí, a to díky své zimní posile Janu Slámovi. Ten se protáhl po pravé straně, přízemní přihrávkou hledal před brankou nabíhajícího spoluhráče Homera, ale ten ve skluzu na míč těsně nedosáhl.

Hosté se snažili být trpěliví a čekali na příležitost. V 58. minutě se po rohovém kopu dostal do zakončení z dobré pozice Daniel, ale střela byla slabá a skončila v rukavicích připraveného gólmana Schwarze.

Po hodině hry se Kapličtí vytouženého gólu dočkali. Hosté rozjeli kombinační akci, Micák posunul míč Gondekovi, ten na levé straně vysunul Daniela, který pronikl do vápna a po přízemním centru poslal balón pod břevno kanonýr Jakub Lesňák – 0:1.

Nedlouho poté mohl po zbytečné ztrátě hostů na polovině hřiště srovnat rychlonohý Sláma, křížný pokus se však mezi tyče nevešel.

Na druhé straně vyslal tvrdou ránu z levé strany střílející kapitán Gondek, Schwarz stačil ránu s námahou vyboxovat.

Kapličtí si s přibývajícími minutami více hlídali těsné vedení, o které nehodlali přijít. Snažili se být pozorní v obraně a případně pojistit výhru druhým gólem. Příležitost se jim naskytla až krátce před závěrem, kdy dělovka Divokého zatřásla břevnem Schwarzovy svatyně.

Krátce na to pak po Gondekově centru z levé strany měl gól na hlavě střídající Pál, ale hlavičkoval nepřesně.

Zlatokorunští se přes veškerou snahu do vážnější příležitosti již nedostali, a tak mohli důležitou výhru a zisk tří bodů slavit Kapličtí.

Utkání se hrálo v dobré atmosféře, a to před na zlatokorunské poměry rekordní návštěvou. Spartak přijelo ven podpořit několik desítek fanoušků a skupinka nejhlučnějších svým skandováním vyprovokovala k hlasitému fandění i družinku domácích příznivců. Hrálo se tedy ve velmi pěkné fotbalové atmosféře, ke které přispěl svým kvalitním výkonem i hlavní arbitr Roman Novák.

Fakta – branka: 60. Lesňák, ŽK 1:1 (Štěpánek – Urazil), rozhodčí Novák – Muzika, Reitinger, 120 diváků.

Sestavy – Z. Koruna: Schwarz – Štěpánek, Weinhard, Zayml, Lacko, Steinocher (58. Fuciman), Rapčan, Ohnsorg, Rychtář, Homer, Sláma, Kaplice: Schneider – Štrbačka, Kebl, M. Hami, Gondek, Daniel (70. Vaniš), Divoký (88. Kuchař), Micák (76. Čutka), F. Marek, Urazil (86. Pál), Lesňák.

Libor Granec