Po prohře na půdě třetiligového Písku (1:5) a domácí výhře (4:1) nad Vimperkem si opět na svůj trávník pozvali jiného účastníka I.A třídy, tentokrát okresního rivala z Větřní – a i přes velké parno si s chutí zastříleli.

„Utkání splnilo účel, byla to dobrá příprava,“ pochvaloval si krumlovský kouč Václav Domin, jenž sice neměl k dispozici zraněné Kabeleho s Tůmou, z mladíků Ješinu a Trapla i jednu z posil Malého, ale už mohl oproti minulému týdnu nasadit Slámu a Persána.

Český Krumlov – Větřní 7:2 (4:1)

Od prvních minut byla herní převaha na domácích kopačkách. Zelenobílí se dostávali do šancí, ale skóre se dlouho neměnilo. Střela Slámy skončila na břevně Dobrovodského branky a hlavičku Dudáka po Novákově rohu větřínský gólman reflexivně vyrazil.

Až na konci první dvacetiminutovky se na vápně přes dva hostující obránce uvolnil kanonýr Tauber a bombou k tyči otevřel skóre.

Na druhé straně se po lobu Weinharda dostával do šance Hlásenský, ale vybíhající Říha byl u míče včas.

Po slepených trefách Strapka, jenž zužitkoval centr Beránka, a Fischera, který s přehledem zakončil nájezd po uvolnění od Taubera, mezi 27. a 29. minutou to už bylo o tři.

Pak se dočkali i sympaticky bojující Větřínští, když po centru Poláčka střelou z voleje korigoval Sivák na 3:1.

V půli však vedli domácí o tři, když se podruhé trefil Tauber.

Krumlovský kanonýr Tauber pak po obrátce zkompletoval hattrick (ve třech zápasech se trefil již šestkrát) a do střelecké listiny se zapsali ještě Novák a Sláma.

Druhou dílčí korekci výsledku obstaral navrátilec do větřínské sestavy Weinhard, jenž se pěkně trefil z přímého kopu.

„S naší produktivitou to bylo tak padesát na padesát. Plno gólovek i z kategorie vyložených jsme ještě zahodili. Pozitivní ovšem je, že se do šancí dostáváme,“ dodal po utkání domácí trenér Václav Domin a k vystoupení nových tváří kádru dodal: „Fischera známe. Je to koncový hráč a přesně takového jsme do útoku k Tauberovi potřebovali. Naopak, překvapil mě Kubík, který si na beku odehrál svoje. Smolen si na kraji zálohy zvyká na jiný styl, než jaký hrál v Rakousku. Při vší úctě k Větřní je ale třeba dodat, že další soupeři nás prověří určitě víc.“

S tím souzní i hodnocení nového větřínského kormidelníka Vlastimila Sulzera. „Oproti zápasu s Kaplicí, kdy jsme měli skoro dvě jedenáctky, to byl tentokrát vyloženě zápas pro áčko. Bohužel, na poslední chvíli se mi omluvili čtyři hráči, takže jsme opět museli sáhnout pro pomoc do rezervy. Krumlov tak v zápase jasně ukázal, že je svojí kvalitou někde jinde. Příprava to ale byla určitě dobrá a přínosná. Na herní věci se více zaměříme příště.“

Fakta – branky: Tauber 3, Strapek, Fischer, Novák, Sláma – Sivák, Weinhard, rozhodčí Crkva.

Sestavy – Český Krumlov: Říha (2. půle Trnka) – Kubík, Dudák, Švec, Beránek – Sláma, Strapek, Novák, Smolen – Fischer, Tauber, střídali: Filip, Persán, Pils, Větřní: Dobrovodský – Šustr, Doucha, Soukup, Dvořák – Poláček, Gutheis, Sivák, Cifreund – Weinhard, Hlásenský, střídal: Vegeš.

PŘÍPRAVA FINIŠUJE

Předposlední test sehrají Krumlovští ve středu opět doma, a to se svým budoucím krajským rivalem z Třeboně (od 18).

Generálkou pro zelenobílé pak bude sobotní dopolední duel s ligovou devatenáctkou budějovického Dynama (10.30), nad jehož dějištěm ještě visí otazník (pozn. – zda se bude hrát znovu v Krumlově nebo v TCM na Složišti, budeme informovat).

Větřínští se tento pátek 3. srpna vydají k další přípravě do Loučovic (od 18) a v generálce se v sobotu 11. srpna utkají doma s Velešínem (17).