Otázkou tedy bylo, do kdy dokáží hosté proti přesile držet čisté konto. Vydrželi to do osmnácté minuty, kdy se parádně zpoza vápna trefil kapitán Václav Aibl – 1:0. První gól domácí uklidnil a hosty zlomil. Šest minut po prvním gólu už na ukazateli skóre svítil stav 5:0. Postupně se do střelecké listiny zapsali Vasyl Pavlyuk, Filip Štěpánek, Vít Beránek a Samuel Kubát. I v dalším průběhu se hrálo téměř výhradně na polovině Hluboké. Její gólman Petr Klimeš byl v neustálé permanenci. Přes veškerou snahu v prvním poločase ještě jednou kapituloval, když je ve 38 minutě po Kubátově přihrávce překonal Vítek Tvaroh – 6:0.

I po změně stran se pokračovalo za neustálé převahy domácích a hra se odehrávala znovu téměř jen na polovině hostů. Po čtyřech minutách hry lovil hlubocký gólman Klimeš míč ze své sítě posedmé. Aibl vysunul na levé straně Blažka, který pronikl do vápna, ideálně předložil míč Filipu Štěpánkovi, který zblízka pohodlně skóroval – 7:0. V 55 minutě míč přes Szojku, Beránka, a Tvaroha doputoval ve vápně až k Filipu Štěpánkovi, který svým třetím gólem v zápase zvýšil už na 8:0. O chvíli později Koubek prostrčil míč do vápna nabíhajícímu Aiblovi, který elegantně dloubnul míč přes padajícího Klimeše, míč skončil bohužel na tyči. V 68 minutě se po rohovém kopu dostal k opakovanému centru z pravé strany Kubát a hlavičkující Jan Blažek našel místo mezi nohami gólmana Klimeše – 9:0. O jubilejní desátý gól se nedlouho poté postaral Martin Koubek – 10:0. Ani to však ještě nebylo vše. Šest minut před koncem zužitkoval Koubkovu přihrávku přesně mířící Martin Kubák – 11:0. Kalich hořkosti si pak hosté dopili v samotném závěru střetnutí, kdy se šťastně po několika odrazech mezi střelce zapsal Tomáš Szojka – 12:0. Kapličtí oslabeného soupeře nešetřili a ze hřiště jej vyprovodili výmluvným tuctem.

FK Spartak Kaplice + V. Brod – TJ Hluboká nad Vltavou 12:0 (6:0)

B: 21., 49., 55. F. Štěpánek, 18. Aibl, 20. Pavlyuk, 22. Beránek, 24. Kubát, 38. Tvaroh, 68. Blažek, 69. Koubek, 84. Kubák, 89. Szojka,
bez karet, rozhodčí Crkva – Řimnáč (N), Šůna (N), diváků 55
Kaplice: Tříska – O. Říha, Aibl, Lhotský, Blažek, Beránek, Koubek, Kubát, Tvaroh, F. Štěpánek, Szojka, střídali: Škulavík, Kubák, Pavlyuk, Vochozka,
Hluboká: Klimeš – Jílek, Čech, Lád, Kolář, Michal, Matásek, Barták, Kostříž,

12. kolo krajský přebor starší žáci 27. 10. 2019

V dosavadních domácích duelech byli starší žáci stoprocentní. V neděli dopoledne však do Kaplice zavítal prachatický Tatran, který na podzim zatím prohrál jeden jediný duel. Hosté tak byli favority a své kvality prokazovali i na hřišti v samotné hře. První gólovou příležitosti však početná divácká návštěva viděla za krásného slunného počasí až po čtvrthodině hry. Hosté o sobě dali vědět po rohovém kopu. Po centru kapitána Pokorného zakončoval Brom, Kostelný míč dokázal vyrazit na další rohový kop. Skóre se měnilo o minutu později, kdy se na vápně dokázal uvolnit Daniel Novák a umístěnou přízemní střelou poslal míč k tyči – 0:1. Hosté byli lepším týmem, ale ve hře samotné úplně nedominovali. Byli však daleko nebezpečnější v útočné fázi. I když neměli přehršel gólových příležitostí, dokázali být poměrně dost efektivní.

Po půlhodině hry po pěkné akci navýšil prachatické vedení přesně mířící Adam Hodina – 0:2. Dvougólový náskok si starší žáci Tatranu přenesli do druhého dějství a vedení si v pohodě hlídali. Pak však diváci viděli několika minutou pasáž, kdy Kapličtí mohli několikrát vstřelit kontaktní branku a zápas zdramatizovat. V 52 minutě byl Řídel u míče dříve než vybíhající gólman Vrhel, branku Tatranu bohužel minul. O poznání přesněji mířil v 55 minutě po Tesařově přihrávce, proti pohotové střele dokázal Vrhel zakročit a míč vyrazil. O chvíli později skončila těsně mimo tečovaná střela Pecha. Po následném rohovém kopu měl snížení na kopačce Pavel Pecha, v gólové pozici mířil mimo. A přišel trest. Na pas za obranu si naběhl Daniel Novák a svůj samostatný únik zakončil třetím gólem – 0:3. Bylo rozhodnuto. Dvě minuty před koncem mohli Kapličtí zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale po Pechově zpětné přihrávce Plach míč netrefil a Adam Seltsam následně posla míč nad bránu. Poslední slovo tak měli Prachatičtí, když konečnou podobu výsledku dal Adam Hodina – 0:4. Hosté prokázali svou kvalitu a zaslouženě si odvezli všechny tři body.

FK Spartak Kaplice – FK Tatran Prachatice 0:4 (0:2)

B: 16., 58. Novák, 30., 69. Hodina,
bez karet, rozhodčí Bartůněk – Beránek (N), Puchinger (N), diváků 75
Kaplice: Kostelný – A. Seltsam, D. Mokoš, Tesař, Šedivý, Martyn, Kaňka, Pecha, Dreiling, Plach, Řídel, střídali: L. Vávra, Macanovič,
Prachatice: Vrhel – Vlk, Raušer, Zenkl, Musil, Sládek, Pokorný, Růžička, Novák, Diblík, Brom, střídali: Hodina, Kukla, Krejza, Mikulášek, Dejmek, Jůn

12. kolo krajský přebor mladší žáci 27. 10. 2019

V duelu mladších žáků se dala očekávat vyrovnanější bitva, vždyť na sebe narazili tabulkový sousedé. Sedmá Kaplice hostila osmý prachatický Tatran. Úvod patřil hostům. Z dobré nástupu do zápasu však vytěžili jen nastřelenou tyč po střele Gaiera. Naopak Kapličtí hned svou první příležitost přetavili ve vedoucí branku a dopomohli jim k ní chybující hosté. Lenka Vaněčková se dostala lacino k balónu a dokázala překonat brankáře Harvalíka – 1:0. Vstřelený gól Kaplické povzbudil a v dalších minutách to byli oni, kdo mohl skórovat. Po Dreilingově přihrávce střílela Vaněčková, tečovaný pokus skončil těsně mimo. Hned v následující minutě spolupráce stejných hráčů. Přihrával Dreiling, Vaněčkovou v gólové pozici vychytal Harvalík. Krátce poté neuspěl po pasu od Kaňky ani Plach.

A pak zase o sobě dali vědět hosté. V šanci se ocitl Mikoláš, Matěj Říha jeho pokus vytěsnil na rohový kop. Pak na druhé straně byl v dobré palebné pozici Marek, se střelou po zemi si Harvalík poradil. Ve 23 minutě se naopak hostům podařilo vyrovnat. Po rohovém kopu měl dostatek prostoru pro střelu Adam Nový a mířil přesně – 1:1. V těchto momentech zápasu byli pro změnu aktivnější hosté. Matěj Říha vyrazil na rohový kop povedenou střelu Trojana. V té samé minutě však kapituloval, když jej pěknou střelou pokořil Ondřej Brom – 1:2. O přestávce bylo skóre ale vyrovnané. Kaňka poslal míč za hostující obranu, Adrian Tafallari byl u míče dříve než vybíhající Harvalík a mohl se radovat z vyrovnání a premiérové trefy v kaplickém dresu – 2:2.

I po změně stran slušná divácká návštěva viděla zajímavou bitvu. Hosty podržel gólman Harvalík při střele Kaňky. Skóre se měnilo ve 44 minutě. Prachatičtí se podruhé v zápase dostali do vedení. Po rychlém protiútoku Brom předložil míč Matyáši Houškovi a hosté se radovali – 2:3. Krátce na to gólman Říha zneškodnil střelecké pokus Ondráška. A nedlouho poté Kapličtí srovnali stav. Přihrávku Dreilinga přetavila ve svůj druhý gól v zápase Lenka Vaněčková – 3:3. Krátce na to gólman Harvalík vytěsnil na rohový kop povedenou střelu Kaňky. Poté se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu, ale se svou žádostí u hlavního arbitra neuspěli. Šest minut před koncem zápasu Kapličtí strhli vedení na svou stranu. Plach našel na pravé straně Jakuba Marka, jeho křížný pokus po zemi Harvalík neudržel a Pavel Dreiling dorážkou poslal Spartak do vedení – 4:3. Vzápětí mohla vedení pojistit po Dreilingově přihrávce Vaněčková, v gólové pozici branku Tatranu minula. I přes nastavení domácí těsný náskok uhájili a zvítězili počtvrté v řadě.

FK Spartak Kaplice – FK Tatran Prachatice 4:3 (2:2)

B: 14., 48. Vaněčková, 29. Tafallari, 54. Dreiling – 23. Nový, 28. Brom, 44. Houška,
bez karet, rozhodčí Bartůněk, diváků 75
Kaplice: M. Říha – Fiala, Plach, Jak. Marek, Dreiling, L. Vávra, Kaňka, Vaněčková, Janů, Tafallari, Janošec, Martyn,
Prachatice: Harvalík – Hartl, Klein, Mikoláš, Ondrášek, Sendrei, Šístek, Váňa, Košina, Nový, Stöhr, Gaier, Houška, Trojan, Brom, Dejmek