V tomto derby se utkaly týmy v tabulce sousedící. Jedenáctý Krumlov hostil dvanáctou Kaplici. Na podzim v brankově bohatém střetnutí slavili výhru v poměru 5:4 spartakovci z Kaplice. Během půlroku však kádr kaplického týmu prošel obměnou a tým Spartaku byl v jarních odvetách výrazně mladší než na podzim.

Český Krumlov – Kaplice 5:3 (3:0)

První poločas vyšel domácím na výbornou, když si během třiceti minut slavojáci vytvořili tříbrankový náskok. Hosté nehráli špatnou partii, ale góly stříleli pouze domácí.

A prakticky všechny tři góly byly pro gólmana hostí nechytatelné rány do horních rohů. I přes tři inkasované góly však trenér Hájek o poločase nabádal své hráče, aby pokračovali ve své hře.

Po změně se v domácím dresu dostali do hry i méně vytěžovaní fotbalisté – a hosté toho dokázali využít. Po devíti minutách hry se díky trefám Lenky Vaněčkové dotáhli na rozdíl jediného gólu.

Třináct minut před koncem zápasu bylo dokonce po gólu Tomáše Placha skóre srovnané – 3:3.

Remízový stav však do závěrečného hvizdu hlavního arbitra nevydržel. Čtyři minuty před koncem vrátil Slavoji vedení Kevin Nguyen a v nastaveném čase pak Krumlovští pečetili výhru pátým gólem.

Fakta – branky: 19. a 60. Mrkáček, 14. Temiak, 30. Vochozka, 56. Nguyen – 37. a 39. Vaněčková, 47. Plach, bez karet, rozhodčí Svora, 80 diváků.

Sestavy – Č. Krumlov: Šulc – Kotlár, Galko, Vochozka, Jílek, Janíček, Temiak, Václavík, Vařil, Mrkáček, Nguyen, Maurer, Krejčí, Cieslar, Kolonitz, Kaplice: M. Říha – Martyn, Šedivý, Plach, L. Vávra, Dreiling, Vaněčková, J. Kaňka, Chlaň, A. Seltsam, Janošec.