Devítigólová přestřelka se strhla v Olešníku. Lídr posledních sezon krajského přeboru sice doma po první půli prohrával s divizním béčkem Dynama 0:3, ale po změně stran Lafata a jeho spoluhráči zaveleli k velkému obratu, vstřelili pět branek a nakonec se radovali z vítězství.

Produktivitu olešnickým fotbalistům mohli závidět hráči Českého Krumlova, kteří se nedokázali vypořádat s defenzivní taktikou Jankova a v souboji týmů z jihočeského přeboru vyšli střelecky naprázdno. Hosté spoléhali na rychlé brejky a po obrátce zásluhou Prennera dvakrát udeřili.

„Nepodali jsme výkon, jakého jsme schopni. Těžko jsme se proti zhuštěné defenzivě soupeře prosazovali a u našich hráčů jsem postrádal i více bojovnosti,“ poznamenal českokrumlovský trenér Václav Domin.

Pořadatelský tým z Roudného, který působí v I. A třídě, přivítal Třeboň a účastníka elitní krajské soutěže v úvodní pětačtyřicetiminutovce zaskočil třemi trefami. Ve druhém poločase se sice lázeňský tým vzpamatoval, ale už pouze dokázal korigovat překvapivou porážku.

„První poločas nám vůbec nevyšel. Po přestávce jsme sice postupně stupňovali tlak, ale na obrat to nestačilo. Celkově jsme předvedli hodně slabý výkon,“ komentoval porážku třeboňský kouč Karel Kladenský.

Výsledky 1. kola:

Slavoj Český Krumlov – SK Jankov 0:2 (0:0)

Branky: Prenner 2.

Malše Roudné – Jiskra Třeboň 3:2 (3:0)

Branky: Navrátil 2, Malý – Hromádka, Průcha.

FK Olešník – Dynamo Č. Budějovice B 5:4 (0:3)

Branky: Grobár 2, Lafata, Pícha, Tóth – Pařízek, Matoušek, Míka, Kalousek.

Předehrávka 1. kola:

Jankov – Olešník 1:5 (1:2)

Program 2. kola (pátek 12. června):

Třeboň – Jankov, Olešník – Český Krumlov, Roudné – Dynamo B (vše 18 hodin).