Utkal se poslední s prvním týmem průběžné tabulky, takže favoritem byli hosté. Slavojáci se navíc pyšnili čistým štítem bez prohry i čtyřzápasovou sérií bez inkasované branky.

Čimelice - Český Krumlov 1:1 (1:0)

Statistiky však vzaly rychle za své a domácí šli po necelé čtvrthodině do vedení snadnou dorážkou Řežábka - 1:0. Před půlí pak mohli Čimeličtí odskočit, když se po souboji Slámy s domácím Převrátilem pískala penalta, kterou však sám faulovaný neproměnil.

Ve druhé půli nejprve domácí ze skrumáže nastřelili tyč. Pak ale převzali iniciativu Krumlovští a tečovanou střelou kapitána Nováka se jim povedlo srovnat na 1:1. Velké příležitosti k otočení výsledku měli krumlovští útočníci Tauber s Fischerem, ale na výsledné dělbě bodů se již nic nezměnilo.

„Čimeličtí se na nás opravdu dobře připravili, vystavěli zhuštěný blok a nepustili nás do hry. Navíc jsme zaspali při jednom z nákopů do vápna a pak při nás u penalty stálo i štěstí. O přestávce jsme si to s hráči vysvětlili a druhý poločas už byl z naší strany lepší. V závěru jsme měli tutovky, ale už to tam nespadlo. Musím ale uznat, že Čimelice hrály opravdu velmi dobře, domácí hráči věděli co na nás platí a celý zápas to dodržovali,“ sportovně vyzdvihl kvalitu protivníka krumlovský kormidelník Václav Domin a dodal: „U nás za klasicky vysoký standard pochválím stopera Dudáka.“

Fakta - branky: 12. Režábek - 58. Novák, žluté karty 3:2 (u hostů Svoboda, Malý), řídil rozhodčí Macko, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Říha - Malý, Dudák, Švec, Svoboda - Sláma, Novák, Strapek, Persán (68. Grigera) - Fischer, Tauber.

Krumlovští protáhli sérii bez porážky už na sedm zápasů a o další korálek na šňůru se pokusí v sobotu 29. září, kdy na vlastním trávníku už od 16 hodin přivítají Dražice.

„Je to teď tak trochu hon na Krumlov, kdo ho porazí, ale na to musíme být připravení,“ ví trenér nadále neporažené zelenobílé družiny Václav Domin.