Fotbalisté krumlovského Slavoje si i přes minulou remízu v Želči (2:2) v neskutečně nabité tabulce krajského přeboru pohoršili na osmé místo. Sobotní domácí partie s poslední roudenskou Malší tak nabývá na důležitosti, tím víc, že oba soupeře od sebe dělí rozdíl pouhých šesti bodů. „Máme sice pořád k dobru odložený zápas v Protivíně, doma bychom ale měli vyhrávat, i když se nám to teď trochu sype,“ posteskl si trenér zelenobílých Václav Domin, jenž počítá další ztráty. „U Švece to vypadá na přetržené vazy, takže vypadne do konce sezony. To samé bohužel bude asi platit i pro svalové zranění Tůmy. Navíc se teď přidal Svoboda s bolavými zády a Tauber se zraněným nártem může hrát jen na půl plynu. Sestavu na zápas s Roudným ale v hlavě mám,“ hlásí kouč.

Dodejme, že na podzim Slavoj na půdě v poslední době oblíbeného soupeře u Malše zvítězil 2:0.

Na nejnižším krajském stupni – v I.B třídě – přináší rozpis třetího jarního dějství hned trojlístek prestižních okresních derby.

V sobotu v úředním čase od 16.30 hodin budou dvanácté Loučovice usilovat před svými fandy o záchranářské body v partii se štikou ze Zlaté Koruny, které patří pátá příčka – a výsledek je otevřený. Na podzim však mělo derby jasný průběh a všechny body zůstaly u kláštera po výsledku 4:1.

V obou nedělních derby ovšem budou jasnými favority domácí. V tabulce áčkové skupiny už první Kaplice přivítá beznadějně poslední Horní Planou, na jejímž hřišti na podzim zvítězila výmluvným poměrem 8:0 – a podobná kanonáda se patrně dá očekávat i v odvetě.

Aktuálně o bod druhý Velešín změří v neděli od 16.30 síly na svém hřišti s desátým Frymburkem a bude chtít navázat na podzimní vítězství u Lipna, kde bral všechny body po výsledku 2:1.