KRAJSKÝ PŘEBOR

Fotbalisté krumlovského Slavoje si v odvetné části Ondrášovka KP zatím odškrtli jediný zápas, v němž minule doma padli 0:3 se suverénním lídrem z Olešníku.

V sobotu aktuálně šestí slavojácí míří s cílem uhrát první jarní body na trávník předposlední Želce. Oba celky sice dělí v tabulce devět míst, ale rozdíl mezi nimi je pouze pětibodový.

Na podzim se body v krumlovském podzámčí dělily po remíze 1:1, když hosté v úvodu rychle vedli a domácí srovnali po půlhodině trefou Tůmy. Toho však krumlovští trenéři museli minule (spolu s Tauberem a Novákem) v průběhu zápasu střídat vinou zranění…

„Tůma určitě nebude a to samé platí i pro stále zraněného Malého. U Taubera se ke kotníku přidalo i nachlazení. Hned po jednom zápase se nám to trochu rozpadá,“ posteskl si krumlovský kouč Václav Domin a jedním dechem dodal: „Naštěstí Novák je v pohodě. A soupeř? Loni kraj vyhrál a teď bojuje o záchranu. Podle tabulky jsme favorit, ale zápasy s takovou nálepkou jsou nejhorší. Viděl jsem zápas Želče s Protivínem, který doma prohrála. Pokusíme se na ně také něco vymyslet. Hlavně ovšem musíme trefovat bránu!“ říká trenér s jasným odkazem na bídnou koncovku svého týmu z minulého utkání.

I.A TŘÍDA

Jediný okresní účastník oblastní I.A třídy z Větřní nevykročil za záchranou nejlépe a minule se vrátil s prázdnou z Plané.

O první jarní body se budou Větřínští pokoušet v sobotu od 15 hodin v domácí premiéře, v níž změří síly se Lhenicemi. Na podzim náš tým na půdě „peckářů“ po přestřelce padl 3:5. V partii posledního se čtvrtým týmem áčkové skupiny jsou však favority hosté.

I.B TŘÍDA

Druhé jarní kolo nejnižší oblastní soutěže přináší další dvě derby.

Atraktivní bude zejména bitva už čtvrté Zlaté Koruny s aspirantem postupu z Kaplice. Favorizovaní a v tabulce stříbrní spartakovci budou soupeři od kláštera oplácet senzační podzimní prohru 3:4 ze svého trávníku.

Oplátka se chystá i při druhém sobotním derby ve Frymburku, kde naopak domácí Šumava má co vracet loučovickému Vltavanu za podzimní porážku poměrem 1:4.

Před svými fanoušky se poprvé v jarní části představí i oba okresní novicové hrající o záchranu. Předposlední Dolní Dvořiště přivítá sedmé Hrdějovice a poslední Horní Planá ve stejném čase změří síly se šestou Dřítní. Oba zápasy nováčků mají v sobotu výkop už půl hodiny před polednem.

Zbývající tým z okresní sedmičky, a to vedoucí Velešín, čeká těžká sobotní partie na horké půdě průběžně pátého Boršova. Velešínští s tímto soupeřem na startu sezony doma padli (1:2) a mají tedy rovněž co vracet.