Zelenobílá družina trenérů Domina a Černého šla do zápasu s cílem napravit minulou ztrátu za remízu z Čimelic, což se podařilo. Slavojáci měli tentokrát mezi tyčemi gólmana Trnku, v defenzivní řadě si pak domácí premiéru odbyl osmnáctiletý mladík Jiří Grigera, jenž přišel z budějovického Dynama.

Český Krumlov - Dražice 3:0 (2:0)

Od prvních minut byla k vidění celkem svižná partie, kdy kombinačně lepší domácí sice měli převahu, ale bylo to jen po vápno a bez větších šancí. Jako první zahrozili hosté, když se po centru z levé strany dostal k zakončení L. Stuchlík, ale hlavou namířil mimo tyče.

Zelenobílí pak zlomili zápas na svojí stranu na konci první půlhodiny. Nejprve se ve vápně uvolnil Fischer, ale tváří v tvář Bakovi nastřelil jen nohy dražického gólmana, od kterého balon putoval na roh. Centr od praporku poslal Novák, ve vápně nejvýše vyskočil Martin Svoboda a vydařenou hlavičkou zamířil ke vzdálenější tyči svatyně hostů - 1:0.

Ještě veseleji bylo za další minutku, kdy slavojáci předvedli krásnou akci. Z pravé strany centroval Persán, následně Strapek sklepl míč nabíhajícímu Dominiku Tůmovi, jenž se trefil z voleje přesně k tyči Bakovy branky - 2:0. Za tohoto stavu se pak šlo i do kabin.

Do druhé půle poslali domácí trenéři na trávník střídajícího Smolena, jenž nahradil zraněného Strapka. Hned v první minutě mohli domácí odskočit, když Persán našel v šestnáctce Fischera, ten však z dobré pozice pálil jen do středu branky, kde byl připravený Baka.

Dražičtí vycítili šanci a ve 48. minutě se mohli přiblížit na dostřel. Do sóla se dostal L. Stuchlík, zprava pronikl až do vápna, ale místo technické střely volil razanci a Trnka skvělým zákrokem zadělal na již své čtvrté čisté konto v sezoně.

Definitivní podobu výsledku tak přinesla 54. minuta, kdy Krumlovští pečetili. Na konci rychlé akce Fischer prostrčil do vápna míč kapitánu Václavu Novákovi, jenž měl dostatek místa a času, aby s přehledem zamířil k bližší tyči a upravil na 3:0.

Poslední půlhodina pak již byla víceméně čekáním na konec. Domácí po prostřídání vypadli z tempa a žádnou další větší šanci již neměli. Hosté zahrozili ještě v úplném závěru, kdy Trnka vyrážel nebezpečnou střelu na roh, z něhož již hosté nic nevytěžili.

„Vyhráli jsme zaslouženě, ale s výkonem spokojený moc nejsem. Po prostřídání ve druhé půli naše hra upadla do průměru. Bylo to bez pohybu, uspokojili jsme se a chyběla nám šťáva. Několikrát jsme šli do přečíslení, ale řešení finálky bylo špatné. Dražice na druhou stranu ukázaly zkušenost a vypracovaly si pár šancí. Nám naštěstí funguje obrana, v důležitých chvílích tým podržel Trnka. V prostředku pak nad ostatní vyčnívali Tůma s Novákem,“ vyzdvihl opory tentokrát i přes jasnou výhru ne zcela spokojený kouč Václav Domin.

Krumlovští zapsali šestou výhru v ročníku a po remíze Olešníku na Rudolfově se vrátili do čela tabulky. Post lídra budou v dalším kole hájit v Milevsku.