DRAŽICE – ČESKÝ KRUMLOV 2:2 (1:1)

Bezbrankové skóre vydrželo jen necelou čtvrthodinu. Do vedení šli ve 12. minutě domácí, když se ve vzdušném souboji srazil Trnka s protihráčem a Hojdar měl snadnou úlohu.

Krumlovský gólman byl poté otřesen, utrpěl zranění zad, poločas ještě dochytal, ale do druhé pětačtyřicetiminutovky již přenechal místo mezi tyčemi Říhovi.

Slavojáci se postupně dostávali do tempa a deset minut před pauzou se jim podařilo dotáhnout. Ďurica přesným pasem našel nabíhajícího Nováka, jenž postupoval sám na branku a povedeným dalekonosným lobem přehodil Baku na poločasových 1:1.

Také vstup do druhého dějství vyšel lépe Dražickým. Po deseti minutách zahrál krumlovský stoper Dudák ve vápně nešťastně rukou – a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Hojdar ani v tomto případě nezaváhal a upravil na 2:1.

Po hodině hry ale bylo znovu srovnáno. Dlouhý nákop Kabeleho za dražickou obranu si zpracoval Persán a špičkou kolem vybíhajícího Baky píchl balon do sítě.

Fotbalovější slavojáci pak mohli v závěru obrat dokonat, dobrou šanci měl po standardce Dudák, ale na konečné dělbě bodů se již nic nezměnilo.

„Od začátku to byl spíš boj než fotbal. Kluci se poměrně dlouho vyrovnávali s malým hřištěm i agresivitou soupeře, ale nakonec to zvládli. Jsem rád, že jsme bez nějakých větších emocí ustáli i tvrdou hru a neodnesli to nějakým vyloučením. Na to, v jaké jsme hráli sestavě, kdy jsme museli vzít i mladší dorostence, bod bereme. Šanci dostali další mladíci a musím je pochválit, rozhodně nezklamali,“ kvituje krumlovský kormidelník Václav Domin, kterého však mrzí další ztráty zraněných. „Trnka měl zablokovanou páteř a podobné problémy se zády trápí i Strapka, který musel střídat ještě před půlí. Příště ale už bude po trestu Tauber a v pořádku by měl být i Svoboda,“ doplnil.

Fakta – branky: 12. a 55. z penalty Hojdar – 35. Novák, 61. Persán, žluté karty 2:4 (u hostů Trnka, Persán, Malý, Ďurica), jako hlavní řídil rozhodčí Kaštánek, sledovalo 100 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka (46. Říha) – Paráček, Dudák, Kabele, Malý (90. Ryneš) – Ješina, Novák, Strapek (36. Smolen), Persán – Trapl (67. Vnuk – 86. Fatura), Ďurica.

Devátá remíza drží Slavoj na hraně horní poloviny vyrovnané tabulky přeboru. V příštím kole slavojáci v sobotu 4. května přivítají na svém trávníku tabulkového souseda z Milevska, s nímž se na podzim rovněž dělili (1:1).