Kaplice – Zlatá Koruna 3:4 (2:1)

Jako první zahrozili domácí ve 3. minutě, kdy trestný kop ze strany zahrával Pulec, ale hlavička Lesňáka postrádala větší razanci a Schwarz bez větších problémů kryl.

Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí Rychtář, ani Schneider se překvapit nenechal.

Hosté se snažili o pozorné bránění a spoléhali se na rychlé kontry. K jednomu z nich se dostali ve 14. minutě, a to po rohovém kopu domácích. Až do zakončení se z brejku dostal Fuciman, ale mířil jen do připravené Schneiderovy náruče. V 17. minutě si na přesný pas Ohnsorga naběhl Steinocher, dostal se až před brankáře, ale Schneider povedeným zákrokem šanci soupeře zneškodnil.

Ve 26. minutě byl poprvé překonán hostující gólman, skóre se ke smůle spartakovců ale neměnilo. Rohový kop zahrával Divoký, na přední tyč si naběhl Lesňák, zakončoval z první, trefil však jen břevno hostující svatyně.

O dvě minuty později už se ovšem domácí radovali. Čutka přesným pasem oslovil nabíhajícího Divokého, který zprava vnikl do vápna, prudkou přihrávkou našel před brankou Jakuba Lesňáka – a bylo to 1:0.

Hned v následující minutě Kebl vyslal do úprku Lesňáka, ten hledal prudkým přízemním centrem před brankou Urazila, ale ten ve skluzu ve vyložené příležitosti na míč nedosáhl.

Pak se pokoušel o vyrovnání novic v hostujícím dresu Lukáš Rapčan, jehož střelu po zemi Schneider kryl.

A v 33. minutě už to bylo o dva. Lesňák na polovině hřiště udržel balón, přesnou přihrávkou našel za obranou hostů nabíhajícího Marka Urazila, jenž se ocitl sám před brankářem a střelou po zemi k tyči navýšil vedení Spartaku – 2:0.

Krátce před odchodem do kabin se však hostům podařilo snížit, a to přestože výhodu rohového kopu měli domácí. Jenomže hosté si centr uzmuli pro sebe, následoval rychlý kontr, kdy Dominik Fuciman kličkou obešel vybíhajícího brankáře, dostal se však do úhlu, ale i z něj dokázal přízemní střelou dostat míč do sítě – 2:1. Přesto do kabin odcházeli o gól spokojenější domácí.V úvodu druhého dějství si však Kapličtí prohráli celý zápas. Jakoby zůstali v šatnách déle než hosté… Po čtyřech minutách hry bylo srovnáno, když Ohnsorg vybojoval ve vápně míč, předložil jej Milanu Homerovi, který zblízka pohodlně skóroval – 2:2.

A v 52. minutě už hosté vedli. Před vápnem se do balónu opřel Milan Homer a dělovkou o břevno poslal míč do levého horního rohu – 2:3. Parádní gól a jak sám střelec uvedl, byl asi životní.

Vyrovnat mohl po zpětném Danielově přiťuknutí Štrbačka, tvrdou ránu Schwarz s notnou dávkou dokázal ve svých rukavicích zkrotit. Kaplický gólman Schneider si následně poradil s tvrdou střelou Ohnsorga.

V 62. minutě domácí zadáci faulovali před vápnem a hosté dokázali své vedení navýšit. K přímému kopu se postavil Vladimír Rychtář a jeho tvrdá rána prošla trestuhodně kaplickou zdí – 2:4.

O chvíli později se mohli Kapličtí dotáhnout, jenomže to by museli proměňovat vyložené šance. Po centru Marka z levé strany hlavičkoval Lesňák, ale Schwarz reflexivně zakročil a dorážející Urazil napálil míč z několika metrů vysoko nad bránu. Nedlouho poté Pulec ve vápně přiťukl míč Urazilovi, do jeho gólové střely skočil jeden z bránících soupeřů. Po několika desítkách vteřin se ocitl sám před gólmanem Lesňák, mířil však jen do brankáře Schwarze.

Snížení se dočkali spartakovci až třináct minut před koncem. Lesňák byl před vápnem zastaven jen za cenu faulu, k provedení přímého kopu se postavil Martin Pulec a jeho technická střela zapadla přesně za tyč – 3:4.

Kapličtí se tlačili před svatyni hostů, kam centry létaly zleva zprava, ale obrana soupeře odolávala. V 83. minutě centroval Pulec a hlavička Lesňáka minula pravou tyč. O chvíli později pak střídající Micák našel před brankou osamoceného Štrbačku, ten však znovu trefil jen nohy brankáře Schwarze.

Těsné vedení tak Zlatokorunští již s vypětím všech sil uhájili. Kapličtí mohou žehrat na špatnou produktivitu. Vlastním přičiněním udělali domácí z hostujícího gólmanského matadora Rudolfa Schwarze hvězdu utkání.

Fakta – branky: 28. Lesňák, 33. Urazil, 77. M. Pulec – 49. a 52. Homer, 43. Fuciman, 62. Rychtář, ŽK 0:3 (Steinocher, Houska, Liška), rozhodčí Ct. Novotný – Ondra, Šudoma, sledovalo 175 diváků.

Sestavy – Kaplice: Schneider – Štrbačka, Kebl, Čutka, Gondek (46. Kuchař), Marek, Divoký, M. Pulec, Daniel (82. Micák), Urazil, Lesňák, Zlatá Koruna: Schwarz – Štěpánek, Houska, Zayml, Liška (82. Tybitancl), Rychtář, Rapčan, Ohnsorg, Steinocher, Homer (85. J. Král), Fuciman.

Libor Granec