Sedlec – Kaplice 1:5 (1:4)

Hrálo se na podmáčeném, ale jinak perfektně připraveném pažitu. Bezbrankový stav vydržel pouhopouhých šest minut. Martin Pulec prostrčil míč do vápna mezi obránci nabíhajícímu Marku Urazilovi a ten střelou na bližší tyč rozjásal hostující příznivce poprvé – 0:1.

Domácí jednogólové manko však velice záhy dokázali smazat. V 10. minutě po dlouhém autovém vhazování ve vápně Marek Malický fauloval Bláhu – a pískala se penalta. K ní se postavil zkušený exkřemežský Michal Chromý a s jistotou sobě vlastní vyrovnal na 1:1.

Spartakovci ale bleskurychle zareagovali a hned v následující minutě si vzali vedení zpět na svou stranu. Štrbačka před vápnem našel Jakuba Lesňáka, ten se dokázal přes bránící hráče dostat do střelecké pozice a přízemní střelou na bližší tyč propálil brankáře Hanzala. Ten si sice na míč stačil sáhnout, změně skóre však zabránit nedokázal – 1:2.

Hosté byli při chuti a viditelně působili aktivnějším a fotbalovějším dojmem. Aktivita jim navíc přinášela brankové příležitosti. V 17. minutě Kebl našel přesným pasem vpravo rozběhnutého Daniela, ten následně našel před brankou Lesňáka, jeho zakončení však zastavila vzdálenější levá tyč.

Uběhlo jen pár minut a hosté měli dvoubrankový náskok. Gondek hledal nabíhajícího Jakuba Lesňáka, vyběhnutý brankář Hanzal byl sice u balónu dříve, ale netrefil jej ideálně a kaplický útočník měl snadnou úlohu poslat balón do prázdné domácí svatyně – 1:3.

Sedlečtí v prvním poločase nestíhali zachytávat kaplické protiútoky. Po jednom z nich ve 27. minutě fauloval bránící Koch v šestnáctce Lesňáka – a penalta se pískala i na druhé straně. K bílému bodu se postavil kapitán hostů Josef Gondek a i on nedal brankáři soupeře šanci – 1:4.

Nedlouho poté pokoušel střelecké štěstí kaplický Marek, jehož skákavá střela minula levou tyč.

Domácí se do zakončení dostávali jen velice sporadicky. V 34. minutě mohl po centru Hudce z pravé strany hlavou snížit kanonýr Tomáš Kučera, ale Kuchař v brance Spartaku zasahovat nemusel. Krátce před poločasem ještě z dobré pozice střílel hostující Marek a Hanzal nadvakrát dokázal míč ukrotit ve svých rukavicích.

Po změně stran Kapličtí viditelně ubrali ze svého tempa. Domácí byli vyrovnanějším soupeřem, ale ani tak se do vyložených šancí prakticky nedostávali. Hosté byli i nadále v zakončení o poznání častěji. V 55. minutě byl na konci pohledné kombinace zakončující Martin Pulec, míč mezi tyče však nenasměroval. O chvíli později po Gondekově přihrávce střílel mimo Marek.

Další příležitosti měli spartakovci v 65. minutě střetnutí. Martin Pulec přihrávkou oslovil Jakuba Lesňáka, z pravé strany následovala křížná střela, ale Hanzal stačil míč vyrazit na rohový kop. Další souboj stejných aktérů však již vyzněl pro hosty. V 77. minutě se na vápně dostal k balónu Jakub Lesňák a tečovanou ranou poslal balón za Hanzalova záda – 1:5.

O chvíli později měli hosté výhodu standardní situace. Míč poslal na bránu Martin Pulec, nikdo z nabíhajících hráčů míč nezasáhl, gólman byl pozorný a balón vytáhl na roh. V 83. minutě po přihrávce od Lesňáka zakončoval mimo Urazil.

Kapličtí si tak odvezli ze Sedlce všechny tři body a to zcela po zásluze. Navíc dodrželi průměr pěti gólů na zápas a zásluhou nejlepšího skóre se posunuli do čela áčkové skupiny I.B třídy.

Fakta – branky: 10. Chromý pen. – 11., 20. a 77. Lesňák, 6. Urazil, 27. Gondek pen., ŽK 1:1 (u hostů Štrbačka), rozhodčí Bumba, 60 diváků.

Sestava Kaplice: Kuchař – Štrbačka, Kebl, M. Malický, Gondek, Daniel (60. Vaniš), Divoký, M. Pulec, F. Marek, Lesňák, Urazil (83. Pál).