Spartak válcuje soupeře a drží průměr pěti gólů na zápas

Sedlec – Ve čtvrtém hraném kole oblastní I.B třídy fotbalisté kaplického Spartaku poprvé poměřili síly s mimo okresním soupeřem, když se představili na hřišti Sedlce, který ještě v loňské sezoně hrál v I. A třídě.

11.9.2018

Oblastní I.B třída (skupina A) – 5. kolo (4. hrané): TJ Sedlec (modré dresy) – FK Spartak KaplicFoto: Libor Granec

Sedlec – Kaplice 1:5 (1:4)

Hrálo se na podmáčeném, ale jinak perfektně připraveném pažitu. Bezbrankový stav vydržel pouhopouhých šest minut. Martin Pulec prostrčil míč do vápna mezi obránci nabíhajícímu Marku Urazilovi a ten střelou na bližší tyč rozjásal hostující příznivce poprvé – 0:1.

Domácí jednogólové manko však velice záhy dokázali smazat. V 10. minutě po dlouhém autovém vhazování ve vápně Marek Malický fauloval Bláhu – a pískala se penalta. K ní se postavil zkušený exkřemežský Michal Chromý a s jistotou sobě vlastní vyrovnal na 1:1.

Spartakovci ale bleskurychle zareagovali a hned v následující minutě si vzali vedení zpět na svou stranu. Štrbačka před vápnem našel Jakuba Lesňáka, ten se dokázal přes bránící hráče dostat do střelecké pozice a přízemní střelou na bližší tyč propálil brankáře Hanzala. Ten si sice na míč stačil sáhnout, změně skóre však zabránit nedokázal – 1:2.

Hosté byli při chuti a viditelně působili aktivnějším a fotbalovějším dojmem. Aktivita jim navíc přinášela brankové příležitosti. V 17. minutě Kebl našel přesným pasem vpravo rozběhnutého Daniela, ten následně našel před brankou Lesňáka, jeho zakončení však zastavila vzdálenější levá tyč.

Uběhlo jen pár minut a hosté měli dvoubrankový náskok. Gondek hledal nabíhajícího Jakuba Lesňáka, vyběhnutý brankář Hanzal byl sice u balónu dříve, ale netrefil jej ideálně a kaplický útočník měl snadnou úlohu poslat balón do prázdné domácí svatyně – 1:3.

Sedlečtí v prvním poločase nestíhali zachytávat kaplické protiútoky. Po jednom z nich ve 27. minutě fauloval bránící Koch v šestnáctce Lesňáka – a penalta se pískala i na druhé straně. K bílému bodu se postavil kapitán hostů Josef Gondek a i on nedal brankáři soupeře šanci – 1:4.

Nedlouho poté pokoušel střelecké štěstí kaplický Marek, jehož skákavá střela minula levou tyč.

Domácí se do zakončení dostávali jen velice sporadicky. V 34. minutě mohl po centru Hudce z pravé strany hlavou snížit kanonýr Tomáš Kučera, ale Kuchař v brance Spartaku zasahovat nemusel. Krátce před poločasem ještě z dobré pozice střílel hostující Marek a Hanzal nadvakrát dokázal míč ukrotit ve svých rukavicích.

Po změně stran Kapličtí viditelně ubrali ze svého tempa. Domácí byli vyrovnanějším soupeřem, ale ani tak se do vyložených šancí prakticky nedostávali. Hosté byli i nadále v zakončení o poznání častěji. V 55. minutě byl na konci pohledné kombinace zakončující Martin Pulec, míč mezi tyče však nenasměroval. O chvíli později po Gondekově přihrávce střílel mimo Marek.

Další příležitosti měli spartakovci v 65. minutě střetnutí. Martin Pulec přihrávkou oslovil Jakuba Lesňáka, z pravé strany následovala křížná střela, ale Hanzal stačil míč vyrazit na rohový kop. Další souboj stejných aktérů však již vyzněl pro hosty. V 77. minutě se na vápně dostal k balónu Jakub Lesňák a tečovanou ranou poslal balón za Hanzalova záda – 1:5.

O chvíli později měli hosté výhodu standardní situace. Míč poslal na bránu Martin Pulec, nikdo z nabíhajících hráčů míč nezasáhl, gólman byl pozorný a balón vytáhl na roh. V 83. minutě po přihrávce od Lesňáka zakončoval mimo Urazil.

Kapličtí si tak odvezli ze Sedlce všechny tři body a to zcela po zásluze. Navíc dodrželi průměr pěti gólů na zápas a zásluhou nejlepšího skóre se posunuli do čela áčkové skupiny I.B třídy.

Fakta – branky: 10. Chromý pen. – 11., 20. a 77. Lesňák, 6. Urazil, 27. Gondek pen., ŽK 1:1 (u hostů Štrbačka), rozhodčí Bumba, 60 diváků.

Sestava Kaplice: Kuchař – Štrbačka, Kebl, M. Malický, Gondek, Daniel (60. Vaniš), Divoký, M. Pulec, F. Marek, Lesňák, Urazil (83. Pál).

Libor Granec

Autor: Redakce

11.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 21 950 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Řidič VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21950 kč, mzda max. 27563 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Řidič VZV - vzdělání vyučení. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Mzda: 21.950,-- -27.563,-- Kč hrubého a navíc proplácené přesčasy. Nástup ihned. Náplň práce: Manipulace s hotovými výrobky a zbožím. Balení dílů pro expedici. Příprava materiálu. Řízení VZV. Další činnosti ve výrobě. Vhodné i pro ženy s odpovídajícími zkušenostmi. Požadujeme: Zájem o práci s využitím VZV. Praxe s VZV velkou výhodou (platný průkaz není podmínkou). Zkušenosti ze skladu, expedice nebo příjmu zboží výhodou. Pečlivost, zodpovědnost. Časová flexibilita. Technické vzdělání nebo myšlení výhodou. Nabízíme: Zázemí mezinárodní expandující společnosti. Různorodou a perspektivní práci. Atraktivní mzdové ohodnocení. Dotované stravování. 5 týdnů placené dovolené. Příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření. Příspěvek na dojíždění. Věrnostní prémie za odpracovanou dobu. Příspěvek na dětské letní tábory. Příspěvek na sportovní akce. Zdarma očkování proti chřipce. Kontakty: Ing. Lenka Nožičková, Lenka.Nozickova@hauser.com, 388 404 315. www.hauser.cz. Pracoviště: Hauser spol. s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: , . Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 500 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 26. Poznámka: Šička - vzdělání základní. Pracoviště Benešov nad Černou. Jedná se o zajímavou práci v profesi šičky (šití potahů hlavových opěrek a kompletních potahů sedadel dopravních prostředků) v automobilovém průmyslu. Požadujeme spolehlivost a flexibilitu při práci. Pracovní místo je vhodné i pro cizince. Prac. poměr na dobu neurčitou s možností prodloužení, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup možný dle dohody. Mzda 13.500,-- Kč hrubého. Praxe výhodou. Kontakt: 380 309 116 p. Kolářová. Ověřeno 24.10.2018.. Pracoviště: Bentex automotive, a.s., 382 82 Benešov nad Černou. Informace: Helena Kolářová, +420 380 309 116. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci výrobků a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: Montážní dělníci výrobků a zařízení - vzdělání základní. Pracoviště Kaplice. Pracovní poměr na dobu určitou do 12.4.2019, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup 14.1.2019. Mzda 14.000,-- Kč hrubého. Kontakt: Turzai Ishtván, tel.: 773 137 075, e-mail: dilansro@seznam.cz.. Pracoviště: D.i.l.an, s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: Turzai Ishtván, +420 773 137 075. Informační technologie - Informační technologie Technici uživatelské 18 810 Kč Technici uživatelské podpory informačních a komunikačních technologií Administrátor/administrátorka oddělení správy systémového a aplikačního vybavení. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Administrátor/administrátorka oddělení správy systémového a aplikačního vybavení - vzdělání vyšší odborné. Pracoviště Český Krumlov. Prac. poměr na dobu určitou (po dobu PN, 12 měsíců), prac. úvazek plný, prac. doba pružná. Nástup leden 2019. Mzda 18.810,-- - 28.320,-- Kč hrubého. Zajišťování správné funkce a chodu vymezených uživatelských úseků, například operačních systémů a jejich nadstaveb, komunikačních systémů, informačních systémů, systémů pro řízení báze dat, kancelářských a jiných aplikací pro koncového uživatele, sítí, databází apod. Stanovování a organizování způsobů a postupů využívání systémů výpočetní techniky a komunikačních systémů. Dále instalace a administrace softwarových produktů včetně síťových produktů, kontrola konfigurace a instalace používaného SW na uživatelských stanicích, úzká specializace na vybrané aplikace a produkty interního rázu, jejich administrace a konfigurace, zodpovědnost za data na serverech, zejména na jejich správné zálohování, případně archivování. 25 dní dovolené za kalendářní rok, 5 dní indispozičního volna, stravenky. Kontakt: Ing. Martina Srncová 387 755 322, martina.srncova@cssz.cz.. Pracoviště: Česká správa sociálního zabezpečení - okresní správa sociálního zabezpečení, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Martina Srncová, +420 387 755 322.

Martin Šonka se svým týmem.

Martin Šonka má první titul

KL muži – 10. kolo: HC Slavoj Český Krumlov (zelené dresy) – SK Telč 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).
23

Medvědi udolali Telč gólem Řepy a drží čtvrtou příčku

ČEZ Motoru byly zkontumovány dva zápasy, přišel o šest bodů i vedení v tabulce

České Budějovice – Průšvih. Jak jinak to nazvat. Hokejistům ČEZ Motoru byly zkontumovány dva poslední vítězné zápasy na Kladně (3:2) a v Ústí nad Labem (4:0). Oba tak prohrály 0:5, přišly o šest bodů i vedení v tabulce. Ve středu Jihočeši přivítají v Budvar aréně od 17.30 Třebíč.

Hokejistům ČEZ Motoru byly kontumovány dva zápasy a přišli tak o šest bodů

České Budějovice - Na základě rozhodnutí sportovně technické komise ČSLH byly kontumovány zápasy Motoru v Kladně a v Ústí nad Labem ve prospěch domácích týmů v poměru 5:0. Důvodem je, že za českobudějovický tým nastoupil jeden starší hráč nad povolený limit. Jihočeši tak přišli o šest bodů…

Motor na ledě posledního Ústí s přehledem splnil roli vysokého favorita

Ústí nad Labem – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve 25. kole první Chance ligy na ledě posledního Ústí nad Labem s přehledem 4:0 a nadále vedou tabulku soutěže. Hned ve středu je čeká domácí zápas s Třebíčí (17.30).

Katovice přezimují na druhém místě

Strakonicko – Fotbalový krajský přebor měl o víkendu na programu poslední podzimní kolo a na Strakonicko putuje šest bodů.