STARŠÍ ŽÁCI

Kaplice - Vimperk 2:1 (1:1). V pořadí jedenáctí spartakovci vyzvali šestý Vimperk a tabulka tedy hovořila pro hosty. Kapličtí ale nehrají špatné zápasy, doplácejí však na neproduktivní koncovku. I když tedy nebyli favority, chtěli o body zabojovat.

I díky dobře chytajícím brankářům vydržel bezbrankový stav téměř celý první poločas. Do šancí se dostávali hráči obou týmů, ale jako první se z gólu radovali domácí. Ve 29. minutě se po rohovém kopu před brankou nejlépe zorientoval Martin Koubek a zblízka šťastně prostřelil brankáře Wolfa – 1:0.

Radost však domácím vydržela sotva dvě minuty. Poločasový nerozhodný stav zařídil záhy poté Petr Benda, který se dokázal uvolnit a umístěnou přízemní střelou vyrovnal na poločasových 1:1.

I po změně stran hrály oba mančafty s otevřeným hledím. Hráči Spartaku i Šumavanu chtěli strhnout vedení na svou stranu a šance k tomu měli. Po pěti minutách hry rozhodčí odpustil hostům zcela evidentní penaltový zákrok na Mušku. Další šance pak zneškodnil brankář Wolf.

Výborně chytal i kaplický Jan Kostelný, který dvěma extrémně vydařenými zákroky držel naděje na plný bodový zisk. A Kapličtí za bojovnost a nasazení nakonec byli odměněni osm minut před koncem. To Muška před vápnem přistrčil míč nabíhajícímu Martinu Koubkovi, který umístěnou křížnou střelou poslal balón přesně k tyči – 2:1.

Hosté se pak v závěru snažili o vyrovnání, ale spartakovci si cenné vítězství již nenechali vzít a mohli se tak radovat z první tříbodové krajské výhry v sezoně.

Fakta - branky: 29. a 62. Koubek – 31. Benda, bez karet, rozhodčí Bartůněk, 60 diváků.

Sestava Kaplice: Kostelný – Kubák, S. Románek, Mokoš, Dvořák, Koubek, Gahír, Beránek, O. Říha, Malák, Muška, střídali: Novák, Procházka, J. Kaňka, Pecha.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kaplice - Vimperk 2:4 (2:3). I v duelu mladších žáků byli díky postavení v tabulce favority hosté. Kapličtí na své první krajské body teprve čekají, ale v nejednom zápase už k nim měli blízko.

Také v tomto zápase začali spartakovci lépe než jejich protivník. Bezbrankový stav změnil ve 12. minutě Jan Kaňka, který rozehrával trestný kop prakticky z poloviny hřiště a střelou pod břevno překvapil brankáře Kouřima – 1:0.

Hosté však byli aktivnější, a to i díky početnějšímu hráčskému kádru, a prahli po vyrovnání. Z gólu se však znovu radovali spartakovci. Na dlouho přihrávku Nováka si naběhl Tomáš Chlaň a střelou po zemi kolem vybíhajícího brankáře zvýšil vedení Kaplice na 2:0.

Možná klíčovým okamžikem bylo, že hned v následující minutě se podařilo hostům vstřelit kontaktní branku. V koncovce se přízemní střelou prosadil Sedláček – 2:1. Stejný hráč navíc o chvíli později smazal gólové manko úplně. Bylo to 2:2 a začínalo se od znova.

Domácí byli zaskočeni a Vimperští toho dokázali využít. Dvě minuty před přestávkou dokonal obrat Filip Aleš – 2:3.

Přestávka přišla spartakovcům vhod. Po změně stran domácí bojovali o vyrovnání, ale bez úspěchu. Definitivní rozhodnutí tak padlo pět minut před samotným závěrem, kdy výhru hostů pečetil svým třetím gólem v zápase Sedláček – 2:4.

Kapličtí mladší žáci se v KP i přes slibný výkon znovu bodů nedočkali, ale ani v tomto střetnutí k nim neměli daleko.

Fakta - branky: 12. J. Kaňka, 21. Chlaň – 22., 24. a 55. Sedláček, 28. Aleš, ŽK 0:1, rozhodčí Bartůněk, 50 diváků.

Sestava Kaplice: O. Barták – Martyn, Šedivý, Plach, Dreiling, Novák, J. Kaňka, Chlaň, Seltsam.

Libor Granec