Na trávníku zástupce I.A z Větřní se představil o soutěž níže působící ambiciózní kaplický Spartak, který si po smírné půli zapsal nejtěsnější „hokejovou“ výhru.

Oba týmy zahájily letní přípravu shodně minulý týden a byl to tedy pro ně i úvodní zápasový test. Větříňské povede do nového soutěžního ročníku jako hlavní trenér Vlastimil Sulzer, který ukončil působení na lavičce Loučovic. A k duelu měl nový kouč k dispozici prakticky dvě celé jedenáctky. To hostující trenér Malický se musel obejít bez několika hráčů, které by jinak měl mít k dispozici. Po sedmi letech ovšem oblékl dres mateřského oddílu z Rakouska do Kaplice vracející se Martin Pulec.

Větřní – Kaplice 6:7 (3:3)

Na úvodní gól se čekalo pouze do 3. minuty, kdy chybu v kaplické rozehře potrestal důrazný Pavel Hlásenský – 1:0.

Utkání neslo prvky prvního střetnutí přípravy s řadou nepřesností a chyb v rozehrách obou týmů, a tak jasně dominovaly útoky nad obrannou fází. Poté mohli skórovat hosté, ale Dobrovodský si poradil se střelou Pulce z trestného kopu a Urazila v gólové situaci na poslední chvíli zablokoval vracející se obránce.

A tak znovu udeřili domácí. Dušek sice nejprve z úhlu trefil jen tyč, nedlouho poté však zpoza vápna napřáhl Martin Sivák a tečovaná rána skončila pod břevnem svatyně hostů – 2:0.

Ve 14. minutě Kebl na levé straně vysunul Urazila, ten předložil přihrávkou po zemi míč na zadní tyč nabíhajícímu Danielovi, toho však Dobrovodský vychytal a míč v jasné šanci za svá záda nepustil.

Domácí z protiútoku navíc přidali třetí branku. Po centru z levé strany přesně hlavičkoval Patrik Podskalský – 3:0.

Netrvalo však dlouho a vstřelené branky se dočkali i spartakovci z Kaplice. Ve 21. minutě Urazil přihrál míč Martinu Pulcovi, ten se ve vápně dokázal uvolnit a technickou střelou dostal míč od tyče za Dobrovodského záda – 3:1.

Zanedlouho mohl stejný hráč po spolupráci Urazila s Divokým přidat i druhý gól hostů, ale větřínský gólman jeho pokus nadvakrát dokázal zkrotit.

Domácí se do vážnějšího zakončení dostali až v 39. minutě, ale po centru Gutheise vychytal hlavičkujícího Hlásenského novic v kaplické brance Schneider, který tím navíc založil rychlý kontr. Následně Pulec přesnou přihrávkou vysunul do úprku Marka Urazila, jenž střelou na bližší tyč překonal vystřídavšího brankáře Pavelku – 3:2.

A za další dvě minuty přišli domácí o svůj náskok úplně. Kebl na levé straně vysunul Urazila, ten pronikl do vápna, poslal přihrávku na zadní tyč a Robert Daniel prázdnou branku trefil – 3:3.

V úplném závěru půle pak gólman Pavelka dvakrát vychytal ve vyložených šancích Urazila.

Ani po změně stran se na gól nečekalo dlouho. Po šesti minutách hry Kapličtí ztratili balón na polovině hřiště, následovala kolmá přihrávka do otevřené obrany a Martin Sivák svůj nájezd zakončil přesnou střelou pod břevno – 4:3.

V dalších minutách již měli gólovky převážně jen hosté. Po Gondekově pasu zakončoval hodně nepřesně Urazil. V 56. minutě po pěkné kombinaci a přihrávce od Divokého spálil další tutovku Urazil. Hned vzápětí Micák vysunul nabíhajícího Martina Pulce, ten se Pavelky chtěl zbavit kličkou, ale domácí gólman mu jeho záměr vystihl. Po hodině hry střílel z hranice velkého vápna mimo Micák.

V 63. minutě ale bylo srovnáno. Divoký přihrál balón Marku Urazilovi, ten se ve vápně dokázal uvolnit a prudkou střelou propálil již třetího strážce domácího týmu Votýpku – 4:4.

Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí Gutheis, ale Schneider byl pozorný. V polovině druhé půle přišel brejk domácích do otevřené obrany, po kterém skončil míč na břevně.

A v 71. minutě se hosté poprvé v zápase dostali do vedení. Martin Pulec našel zpětnou přihrávkou za vápnem Jiřího Divokého a na jeho přízemní ránu k tyči Votýpka nedosáhl – 4:5.

Jenomže za další dvě minuty bylo bláznivé utkání znovu vyrovnané. Po přesné kolmici pelášil sám na branku Petr Gutheis a umístěnou střelou k tyči překonal Schneidera – 5:5.

Pak pálil tvrdě nad branku soupeře kaplický Kuchař. V 79. minutě však hosté opět vedli. Přímý kop zahrával Martin Pulec, Votýpka míč v rukavicích neudržel, následně fauloval dorážejícího Micáka – a pískala se penalta. K ní se postavil Jiří Divoký a nezaváhal – 5:6.

O pár minut později bylo znovu srovnáno. Z pravé strany přesně odcentroval Zdeněk Chupík a Petr Gutheis střelou z první poslal balón přesně k tyči – 6:6.

V 86. minutě zase měl navrch hostující Spartak. Divoký našel na levé straně rozběhnutého Daniela, ten předložil Marku Urazilovi, jenž pohodlně trefil odkrytou svatyni domácích – 6:7.

V samotném závěru byl k vidění na každé straně ještě jeden hlavičkový pokus, ale jak hostující Gondek, tak i domácí Gutheis branku soupeře minuli. Bláznivé střetnutí se ovšem muselo divákům líbit, vždyť viděli třináct gólů. V nevídané přestřelce však nakonec byli úspěšnější hosté.

Fakta – branky: 11. a 51. Sivák, 73. a 83. Gutheis, 3. Hlásenský, 15. Podskalský – 39., 63. a 86. Urazil, 71. a 79. z penalty Divoký, 21. M. Pulec, 41. Daniel, hráno bez karet, rozhodčí Janda, sledovalo 40 diváků.

Sestavy – Větřní: Dobrovodský – Dvořáček, Dušek, Troják, P. Dvořák, Poláček, Podskalský, P. Kotlár, Gutheis, Sivák, Hlásenský, střídali: Pavelka, Votýpka, Šustr, Soukup, J. Dvořák, Hronek, P. Homer, Z. Chupík, Taher, Cifreund, Kaplice: Schneider – Dostál, Kuchař, Malický, Gondek, Daniel, Divoký, M. Pulec, Kebl, Szojka, Urazil, střídali: Micák, Čutka.

Libor Granec