STARŠÍ ŽÁCI

Roudné – Kaplice 4:1 (2:1). V utkání pátého s jedenáctým byli favority Malšané, což potvrdili. Kapličtí coby nováček přeboru nezaostávají herně, ale trápí se v koncovce – a nejinak tomu bylo i v Roudném.

V 11. minutě poslal hostující Spartak do vedení Patrik Muška – 0:1. Kapličtí pak mohli své vedení několikrát navýšit, ale šance Beránka a Koubka zůstaly nevyužity, přitom jasně volaly po gólovém vyústění.

Kapličtí své šance promarnili a byli za to v závěrečné desetiminutovce půle potrestáni. O vyrovnání se postaral Brožka a obrat poté dokonal Macák – 2:1.

První minuty druhého dějství patřily domácím, ale pak se spartakovci do hostitele zakousli, jenomže z výrazného tlaku vyrovnání nevytěžili.

Naopak, domácí z brejku do otevřené obrany přidali třetí gól Macákem. A když se po několika minutách situace opakovala se stejným výsledkem, vedli již domácí v poměru 4:1.

Tři body tedy zůstaly Malšanům. Spartakovci znovu doplatili na neproduktivní koncovku a vraceli se domů bez bodů.

Fakta – branky: 30., 52. a 61. Macák, 25. Brožka – 11. Muška, bez karet, rozhodčí Tůma, 60 diváků.

Sestava Kaplice: Kostelný – Kubák, Gahír, Mokoš, Dvořák, Koubek, S. Románek, O. Říha, Malák, Beránek, Muška, střídali: Novák, Procházka, J. Kaňka, Pecha, Dudek.

MLADŠÍ ŽÁCI

Roudné – Kaplice 2:1 (0:1). Mladší žáci Spartaku stejně jako v minulém kole měli blízko k bodům, ale znovu nakonec vyšli naprázdno.

V prvním poločase Kaplickým zajistil vedení Jan Kaňka, který se do pauzy prosadil v koncovce jako jediný.

Vstup do druhé půle však patřil domácím, kteří dokázali během osmi minut výsledek otočit ve svůj prospěch. Brankáře Ondřeje Bartáka překonal dvakrát v krátkém sledu Nadberežný – 2:1.

Přes veškerou snahu se hostům již jednogólové manko nepodařilo smazat a podruhé v řadě tak svému soupeři podlehli o jeden jediný gól. Na první body si tak ještě musejí kapličtí mladší žáci počkat.

Fakta – branky: 35. a 38. Nadberežný – 13. J. Kaňka, bez karet, rozhodčí Tůma, 40 diváků.

Sestava Kaplice: O. Barták – Martyn, Šedivý, Plach, Dreiling, Novák, J. Kaňka, Chlaň, Seltsam, Janošec, Lunterová.

Libor Granec