Větřínští se důstojně rozloučili se soutěží cennou výhrou a v konečné tabulce áčkové skupiny nakonec nejsou poslední, když přeskočili Bavorovice.

Větřní – Prachatice 3:2 (2:1)

Lépe do utkání vstoupili Prachatičtí. Několik velkých šancí pochytal skvělý Pavelka, ale po půlhodině už kapituloval. Domácí poté zabrali a v poslední pětiminutovce půle stav otočili brankami Sukdoláka a Gutheise. Ve druhé půli pak po rohu Weinharda přidal Troják hlavou pojistku a hosté už stačili jen v závěru korigovat.

„Prachatičtí hráli skvělý kombinační fotbal a my se jim snažili v tomto směru vyrovnat. V závěru sezony jsme měli celkem dobré procento využívání šancí, což platilo i tentokrát. Spadlo nám tam skoro všechno a jsem rád, že jsme se i kvůli divákům loučili výhrou,“ říká větřínský kouč Vlastimil Sulzer a dodává: „Pochválím celý tým, ale vyzdvihnout musím Pavelku a Gutheise. První nás držel a druhý opět skóroval.“

Fakta – branky: 40. Sukdolák, 43. Gutheis, 67. Troják – 31. Šandera, 80. Kochma, ŽK 1:0 (Dušek), rozhodčí Kříž, 80 diváků.

Sestava Větřní: Pavelka – Dvořáček, Troják, Dušek, Vnuk – Z. Chupík (42. Podskalský – 89. Hromada), Sukdolák (56. Soukup), Kotlár, D. Chupík (84. Rada), Gutheis – R. Weinhard (88. Seltsam).