KANONÁDY U LIPNA

Kolotoč třetího dějství už v sobotu krátce po poledni rozběhlo utkání krumlovského FC Romo s Křemží, jež oba své předchozí duely dotáhla až do penalt. Tentokrát ovšem byla k vidění jiná desítka, když hosté si z Černé v Pošumaví vezli domů pod Kleť dvoucifernou výhru, při které se čtyřmi góly blýskl křemežský navrátilec Michal Bartoš.

Obhájce bronzu z Kájova hostil zatím nečekaně nulové vyšebrodské Dynamo a napravil si reputaci za předchozí šestigólovou nadílku z Kaplice, byť o svém vítězství rozdílem třídy rozhodl až v poslední čtvrthodině.

S vizitkou s čistým štítem hrajícího týmu nastupoval nováček z Horního Dvořiště na půdu béčka Větřní, kde však o nulu v kolonce porážek přišel. Větřínští naopak zapsali první tříbodové vítězství.

Hornoplánská Smrčina se před svými fanoušky revanšovala za minulou pětku z Krumlova a hosty z Přídolí, kterým v tabulce bez bodu patří poslední příčka, vyprovodila výmluvnou devítkou.

MALÉ DERBY

V neděli v podvečer se hrály zbývající tři zápasy. Jasným tahákem svátečního dne a zároveň celého kola bylo „malé derby“ mezi rezervními celky českokrumlovského Slavoje a kaplického Spartaku. Domácí nasadili několik pendlů, přesto se hostující dosud stoprocentní spartakovci ujali vedení brankou do šatny zkušeného navrátilce Tomáše Vávry. Osm minut před koncem ale slavojáci srovnali, ale poté po penaltách putoval bod navíc do Kaplice.

Atraktivní duel spolufavoritů na přední příčky se podával v Nové Vsi, kam zavítaly naposledy stříbrné Malonty. V brankově bohatém zápase měli domácí v půli dvoubrankový náskok, navíc hosté šli do deseti. Po pauze se pohříchu ještě třikrát červenalo(!), body však zůstaly doma. V dresu vítězů se pošesté v sezoně trefil Jan Pouzar.

Holubovský novic hostil před tímto kolem průběžně třetí Lipno a po smírném poločase vyšel před svými fandy naprázdno. Lipenští poskočili na druhou příčku průběžné tabulky.

Výsledky OP mužů – 4. kolo (3. hrané): Romo Český Krumlov – Křemže 1:10 (0:6), 58. Zelenka – 33., 44., 50., a 84. Bartoš, 2., 41. a 65. Votruba, 28. a 90. Troup, 10. Čižmar, Kájov – Vyšší Brod 3:0 (0:0), 75. Petřík, 81. P. Schönkypl, 86. Čabela, Větřní B – Horní Dvořiště 4:1 (1:1), 5. Krák, 60. P. Kotlár, 61. Hlásenský, 62. J. Votýpka – 19. Bartovič, Horní Planá – Přídolí 9:1 (5:0), 22. a 35. Adam Kvasnička, 6. a 84. Boháč, 26. a 89. Bednář, 18. Švábirt, 52. Koritar, 68. Růžička – 82. Kulhán, Český Krumlov B – Kaplice B 1:1 (0:1) pen. 2:4, 82. Martin Vejskrab – 45. Vávra, Nová Ves / Brloh – Malonty 5:3 (3:1), 21. a 24. Loucký, 6. Postl, 47. Tlamsa, 79. Pouzar – 30. Beneda, 49. Olah, 84. Šulek, ČK 2:2 (86. Frühbauer, 88. Kříž – 45. Faltus, 86. Troják), Holubov – Lipno 2:3 (1:1), 26. Fuka, 85. Tomis – 4. Krauskopf, 71. Sládek, 76. Schober (11).

Příští kolo – sobota 7. září: Horní Dvořiště – Nová Ves / Brloh (13.30), Lipno – Větřní B, Přídolí – Holubov, Vyšší Brod – Č. Krumlov B, Křemže – Kájov, Malonty – Romo Č. Krumlov (vše od 17), neděle 8. září: Kaplice B – Horní Planá (17).