Do jarních odvet však Malontští vykročili levou nohou. Nejprve padli rozdílem třídy (0:3) na trávníku čtvrtého Kájova a pak vyšli bodově a pohříchu i gólově naprázdno v domácí partii s Novou Vsí (0:1). Reputaci si napravili až v třetím jarním dějství, kdy hladce 4:1 vyhráli v Přídolí.

Po čtrnáctém kole jsme se ptali šestapadesátiletého malontského trenéra Ladislava Kaločaie.

Kde hledat příčinu vašeho špatného startu do odvet, došlo k nějakým velkým změnám v kádru oproti první polovině sezony?
Změn bylo minimum, odchody žádné. Naopak se nám vrátil Milan Sycha a nově přibyl Ondřej Zdobnický, který pochází z Ostravska a hrával ve Vítkovicích. Hlavně je to tedy v lidech. Když není potřebná trénovanost, tedy u některých, pak je i hra taková, jaká je.

Jak tedy zevrubně zhodnotíte vaše první tři jarní vystoupení?
V Kájově se v první řadě projevila špatná účast hráčů v zimní přípravě. Sedla na nás nepohoda a nevypracovali jsme si jedinou šanci. Doma s Novou Vsí to už bylo herně lepší, ale zahazovali jsme šance, trefovali tyče. A do Přídolí jsme jeli bez šesti hráčů základu. Kluci to ale na těžkém tvrdém a nerovném terénu zvládli, i když domácí nás moc neprověřili. Měli jsme ovšem podle počtu gólovek vyhrát daleko vyšším rozdílem.

Jsou vaše vyhlídky směrem k postupu nadále reálné?
Podmínky v klubu máme výborné, ale mezi sebou jsme si řekli, že postupovat nechceme. I podle mého názoru je lepší hrát nahoře v okrese než zametat na chvostu v první třídě. Chceme tedy udržet druhé místo. Silné soupeře máme ještě před sebou, třeba už příště Vyšší Brod venku. Pak uvidíme, co z toho bude na konci.