OKRESNÍ PŘEBOR

Lídr přeboru z Chvalšin měl v tomto dějství při lichém počtu účastníků volný termín. Toho ke snížení ztráty na první místo mohly využít Malonty, které v neděli po poledni hostovaly na trávníku v tabulce předposledního béčka Frymburku. Hraničář si u Lipna po bezbrankovém výsledku a vítězných penaltách připsal jen dva body a stejný počet ztrácí nyní na čelo.

Za tahák kola jsme však označili sobotní souboj Lipna s Kájovem. V brankově bohatém utkání hosté po necelé čtvrthodině vedli už o dva góly, ale pak domácí předvedli dokonalý obrat a o pauze si do kabin nesli náskok dvou branek. Ten Kájovští ve druhém dějství za deset minut smazali, ale nakonec po divoké přestřelce zůstaly všechny body přece jen doma – a Lipenští jsou aktuálně o bod stříbrní.

Příslušnost k nejlepší čtyřce přeboru s přehledem potvrdil Vyšší Brod, jenž před svými fandy nasázel půltucet branek do sítě posledního a nadále nulového Přídolí. Dvěma trefami si post nejlepšího střelce přeboru upevnil Michal Pěnčík, jenž má na pažbě už rovných deset podzimních zásahů.

Ve zbývajících nedělních zápasech béčko Krumlova otočilo doma zápas s Novou Vsí. Rezerva Větřní domácí výhrou v tabulce přeskočila nevyrovnaně hrající Křemži.

Výsledky 8. kola Select OP mužů: Lipno – Kájov 6:4 (4:2) 16. Březina, 21. Skípala, 34. Panský, 42. Víšek, 67. Sládek, 87. Krauskopf z penalty – 9. a 13. Maršál, 51. a 54. Kolaj, Vyšší Brod – Přídolí 6:0 (2:0) 18. a 72. Gondek, 24. z penalty a 63. Račák, 57. z penalty a 77. Pěnčík, Frymburk B – Malonty 0:0 na penalty 3:4 (ČK 0:1 – 67. J. Hajdák), Český Krumlov B – Nová Ves / Brloh 3:2 (0:2) 51. Elfmark, 56. Smolen, 70. Čermák – 38. Pouzar, 44. Březina, Větřní B – Křemže 2:1 (2:0) 8. Vnuk, 15. Dušek – 86. Snížek, Chvalšiny volno.

Nejlepší střelci OPM po 8. kole: 10 – Michal Pěnčík (Vyšší Brod), 7 – Tomáš Račák (Vyšší Brod), Lukáš Fučík (Chvalšiny), Mykola Kravets (Malonty), 6 – Radovan Kaprál (Chvalšiny).

OKRESNÍ SOUTĚŽ

Další kaňku na průběhu a regulérnosti soutěže udělal tým FC Romo Český Krumlov, který si už minule po nesehraném utkání v Rožmberku zapsal druhou kontumaci. Tentokrát se sice poslední tým pořadí k sobotnímu domácímu utkání sešel, proti Benešovu však začal pouze v minimálním počtu sedmi hráčů – a do druhé půle již nenastoupil…

Dosud suverénní kaplické béčko se v neděli představilo v taháku kola na půdě druhého Holubova, kde v první půli dvanáctým gólem nejlepšího kanonýra soutěže Presniakova dotáhlo náskok domácích, ale na druhou trefu soupeře už odpověď nenašlo – a poprvé v sezoně padlo.

Výsledky 8. kola Select OS mužů: Romo Český Krumlov – Benešov 0:2 (0:2) nedohráno 13. Šulek, 27. Novotný, Horní Dvořiště / Dolní Dvořiště B – Rožmberk 5:3 (3:0) 67. a 77. z penalty J. Plosz, 26. R. Olah, 33. Vaňásek, 36. Měchura – 61. Růžička, 72. Bernkopf, 81. Tomi, Holubov – Kaplice B 2:1 (1:1) 24. Kroiher, 71. Tomis – 32. Presniakov.

Nejlepší střelci OSM po 8. kole: 12 – Ievgen Presniakov (Kaplice B), 10 – Jiří Fuka (Holubov), Milan Tomi (Rožmberk).