Na programu byl již XIII. ročník turnaje O putovní pohár starosty obce, kterého se letos zúčastnily jen tři týmy. Vedle týmu domácího oddílu to byly ještě hornodvořišťská stará garda a celek Casíňáci z Dolního Dvořiště.

Čtvrt hodinu před jednou odpolední starosta obce Zdeněk Kemény slavnostně zahájil turnaj, přivítal všechny přítomné a popřál jim mnoho sportovních úspěchů.

Po zahájení následoval derby zápas mezi místním fotbalovým klubem TJ Horní Dvořiště a starou gardou oddílu. Domácí „mladíci“ nenechali nic náhodě a už v 1. minutě se dostali do vedení. Hra pak byla dál jasně v jejich režii. Už do přestávky bylo prakticky o výsledku rozhodnuto, když se poločasový účet zastavil na skóre 5:1. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Stará garda se snažila, ale bylo vidět, že rychlost už chybí… Výsledek byl nakonec jednoznačný 8:1. Hattrick si připsali zkušený Měchura a mladíček Mati.

Do druhého zápasu nastoupila znovu domácí TJ, aby dala odpočinout hráčům staré gard. Za tým casíňáků pak nastoupilo i několik kmenových hráčů domácích nebo např. bratři Faturové. Už ze soupisek bylo jasné, že utkání bude přinejmenším vyrovnané a emotivní – a prognózy se zcela naplnily. Od počátečních minut se hrál vyrovnaný, ale hlavně vyhrocený zápas. Do vedení se po dvaceti minutách dostali hosté, když se prosadil Z. Fatura. Domácím se podařilo do poločasu vyrovnat po rohu. V závaru se nejlépe zorientoval Mati mladší. Druhá půle už byla z pohledu emocí klidnější. Začal se hrát fotbal nahoru dolu a bylo to jen o tom, kdo dá první gól. To se nakonec podařilo domácím, kteří pak v krátkém sledu vsítili další dvě branky. Casíňáci ještě dokázali snížit F. Faturou, ale konečnou podobu nakonec jasnému výsledku dal neudržitelný Mati.

„Výsledek 5:2 je sice jednoznačný, ale hra byla hodně vyrovnaná a spíše vyhrál šťastnější tým. Domácí si však tímto výsledkem zajistili výhru v turnaji,“ těšilo hráče vítězného celku a zároveň starostu obce Zdeňka Keményho.

Poslední zápas o konečné druhé místo mezi posílenou starou gardou a casíňáky byl nad očekávání víc než vyrovnaný. První půle skončila bez branek. Ve druhém poločase pak už garda stále tahala za kratší konec, když nejprve prohrávala 0:2, poté sice srovnala, vzápětí opět prohrávala o dva góly, aby nakonec v posledních pěti minutách srovnala na 4:4. O stříbru tedy rozhodoval penaltový rozstřel, v kterém se zaskvěl matador Henžl v brance casíňáků a hráče gardy vychytal.

Na závěr vyhlásil starosta obce Zdeněk Kemény výsledky, předal poháry za 1. až 3. místo, včetně putovní trofeje vítězi.

Dále byly vyhlášeny individuální ceny pro nejlepšího gólmana (Jan Růžička – TJ Horní Dvořiště) a nejlepšího střelce (Michal Mati – TJ Horní Dvořiště), jenž vstřelil úctyhodných pět branek. Zkrátka nepřišli ani rozhodčí Jan Marek, Karel Pícha a Bohuslav Lexa, kteří si odnesli upomínkové plakety.

ZRCADLO VÝSLEDKŮ

1. zápas: TJ Horní Dvořiště – Stará garda Horní Dvořiště 8:1 (5:1), branky: Václav Měchura 3, Michal Mati ml. 3., Vojtěch Smějsík, Jan Růžička – Marek Tymko.

2. zápas: TJ Horní Dvořiště – Casiňáci Dolní Dvořiště 5:2 (1:1), branky: Michal Mati ml. 2, Petr Karala 2, Konstantin Pecha – Zbyněk Fatura, František Fatura.

3. zápas: Casiňáci Dolní Dvořiště – Stará garda Horní Dvořiště 5:4 po pen. (0:0), branky: Antonín Babůrek 2, Pavel Babůrek, Martin Sargánek – Milan Sedlák 2, Konstantin Pecha, Michal Mati starší.

Zdeněk Kemény, Karel Vosika