Předem nutno konstatovat, že po dvou kolech zůstávají stoprocentní a s čistým štítem bez ztráty bodu pokračující už pouze dva týmy. Jsou to kaplické béčko a překvapivě také dvořišťský novic od hranic.

ROZSTŘEL POD KLETÍ

V sobotním programu bylo tahákem sousedské derby mezi Křemží a v prvním kole vítěznou Novou Vsí. V bojovném utkání byli nejlepšími hráči na trávníku oba gólmani. Hostující Černý v závěru půle kryl sóla Rolníka, domácí mladíček Kocián pak po změně stran zlikvidoval tutovky Veverky i ostrostřelce Pouzara. A když pak v nastavení orazítkoval domácí Zeman břevno, tak musely rozhodnout penalty, v nichž byli úspěšnější hosté. Zatímco Novoveští byli v desítkách stoprocentní, tak na gólmanu Černém si vylámali zuby Čižmar a Čížek.

Lipenští nasázeli půltucet gólů do sítě Přídolí a mají stejně jako Nová Ves na kontě pět bodů. Dvakrát se v dresu vítězů z gólu radoval pětapadesátiletý(!) matador Zdeněk Skípala.

Roli očekávaného spolufavorita přeboru začíná naplňovat úřadující vicemistr z Malont, jenž z domácího trávníku vyprovodil čtyřkou rezervu Větřní.

Překvapivý výsledek se však zrodil ve Vyšším Brodě. Domácí Dynamo po čtvrthodině vedlo o dva góly, ale nakonec v souboji s krumlovským FC Romo vyšlo naprázdno, byť hosté dohrávali utkání o devíti bez dvou vyloučených hráčů.

V první nedělní partii mezi dvojicí nováčků z Horního Dvořiště a Holubova se u hranic vše podstatné událo na přelomu poločasů, kdy během deseti minut padly všechny branky – a body nakonec zůstaly doma.

Program kola uzavřely nedělní podvečerní domácí premiéry béček Českého Krumlova a Kaplice.

Slavojáci hráli doma s exúčastníkem I.B třídy z Horní Plané, kterému po mocném finiši přibalili na cestu domů k Lipnu výmluvnou pětku.

Spartakovci v duelu po premiéře tříbodových týmů hostili Kájov a po smírném poločase v divoké přestřelce zapsali druhou výhru. Pětkrát se trefil kaplický kapitán Petr Janura, který má po dvou kolech na pažbě už osm zářezů!

Výsledky OP mužů – 3. kolo (2. hrané):

Křemže – Nová Ves / Brloh 0:0 na penalty 1:4

Lipno – Přídolí 6:1 (4:1), 21. a 44. Skípala, 22. Panský, 42. Kordík, 62. Knotek, 69. Víšek – 2. Vl. Písko

Malonty – Větřní B 4:1 (2:0), 27. Valíček z penalty, 32. Troják, 62. Sycha, 84. Zdobnický z penalty – 54. Dobrovodský

Vyšší Brod – Romo Český Krumlov 3:5 (2:3), 13. Pěnčík z penalty, 16. Dibďák, 87. Bartoň – 33. a 74. Sivák, 28. Martin Kotlár, 42. Milan Kotlár z penalty, 57. A. Důnka (ČK 0:2 – 43. Martin Kotlár, 76. Aleš Kotlár)

Horní Dvořiště – Holubov 3:1 (1:1), 47. a 48. F. Olah, 38. M. Hajdák – 43. Tomi

Český Krumlov B – Horní Planá 5:1 (2:1), 1., 17. a 85. Martin Vejskrab, 76. Filip, 79. Massaro – 30. Švábirt z penalty

Kaplice B – Kájov 6:4 (1:1), 32., 54., 55., 62. a 68. Janura, 49. Kuchař – 13., 48. a 85. Haláček, 89. Čer.

Program příštího kola – sobota 31. srpna: Romo Český Krumlov – Křemže (13.30, hřiště Černá), Horní Planá – Přídolí, Kájov – Vyšší Brod, Větřní B – Horní Dvořiště (vše od 17 hodin), neděle 1. září: Nová Ves / Brloh – Malonty, Český Krumlov B – Kaplice B, Holubov – Lipno (vše od 17 hodin).