GÓLOVÁ PREMIÉRA

Už v páteční předehrávce si první výhru nové sezony připsali obhájci bronzu z Kájova, kteří po bezbrankové půli nakonec rozdílem tří branek udolali v sousedském derby krumlovské béčko. První dva góly nového ročníku obstarali kájovští matadoři Jan Peťule a Stanislav Werner, výsledek pak v poslední minutě ze sóla pečetil nejlepší střelec minulé sezony Luigi Kolaj.

Příští kolo – sobota 24. srpna: Lipno – Přídolí, Malonty – Větřní B, Vyšší Brod – Romo Český Krumlov, Křemže – Nová Ves / Brloh (vše od 17), neděle 25. srpna: Horní Dvořiště / Dolní Dvořiště B (13.30, hřiště Horní Dvořiště), Český Krumlov B – Horní Planá, Kaplice B – Kájov.

V sobotních zápasech se dva ze tří brankově bohatých duelů rozhodly až v penaltovém rozstřelu. V lipenském derby vezlo bod navíc ze hřiště hornoplánského exúčastníka I.B hostující Lipno, v jehož dresu zaznamenal první hattrick nové sezony zkušený Karel Krauskopf.

Omlazená Křemže brala dva body na trávníku rezervy Větřní a dokonce všechny tři bodíky odputovaly z Přídolí, kde zvítězil dvořišťský nováček, byť hrál tři čtvrtiny utkání o deseti bez vyloučeného Olaha.

V nedělních partiích nejprve kaplické béčko v duelu nováčků předvedlo sedmigólovou kanonádu na půdě krumlovského FC Romo. Třemi góly táhl suveréna minulé sezony okresní soutěže k vysoké výhře kapitán Petr Janura.

Holubov se nečekaně dělil s vicemistrem z Malont a v desítkách poté přidal druhý bod.

Velkou přestřelku s vítězným koncem svedla Nová Ves doma s Vyšším Brodem. Pětibrankovou parádu v dresu vítězů předvedl Jan Pouzar a vyšvihl se do čela kanonýrské tabulky.

Výsledky OP mužů – 2. kolo (1. hrané): Kájov – Český Krumlov B 3:0 (0:0), 59. Peťule, 71. Werner, 90. Kolaj, Horní Planá – Lipno 4:4 (1:3) penalty 7:8, 33. Matas, 60. Švábirt z penalty, 79. Koritar, 86. Kupsa – 12., 20. a 72. Krauskopf, 15. Skípala, Větřní B – Křemže 3:3 (1:0) penalty 5:6, 27. D. Chupík, 52. Turek, 94. Krák – 54. Čižmar, 63. Zeman, 78. P. Kouba, Přídolí – Horní Dvořiště / Dolní Dvořiště B 3:4 (1:1), 23. a 79. Radykhovskyy, 56. Dvořák – 20. a 84. V. Kotlár, 53. Jan Posel, 89. Burjász (ČK 0:1 – 22. R. Olah), Romo Český Krumlov – Kaplice B 2:7 (1:3), 49. Martin Kotlár, 63. Kasper – 45., 65. a 77. Janura, 3. a 81. Jirka, 43. Presniakov, 53. L. Pulec, Holubov – Malonty 2:2 (1:1) penalty 4:3, 38. Tomi, 59. Fuka – 37. Valíček z penalty, 90. Kouba, Nová Ves / Brloh – Vyšší Brod 7:3 (3:2), 23., 36., 49., 61. a 82. z penalty Pouzar, 30. Veverka, 86. Tlamsa – 28. a 42. Pěnčík, 58. Salzer.