Krajský přebor: Z našich celků nejvýše účinkující českokrumlovský Slavoj se v třetím kole Ondrášovka krajského přeboru podruhé představí před domácími fandy – a přivítá soupeře z nejzvučnějších. Zelenobílá družina trenérů Domina a Černého, které po dvou kolech v tabulce patří se čtyřmi body pátá příčka, se v sobotu od 17 hodin utká s mistrovským a v nové sezoně zatím stoprocentním Olešníkem.

„Potkají se dva kvalitní týmy, takže čekám dobrý fotbal. My budeme chtít navázat hru z první domácího vítězného zápasu,“ jasně říká kouč Václav Domin, jenž řeší hlavně složení obranných řad. „Malý je na marodce, Svoboda v trestu, takže bude už muset nastoupit rekonvalescent Švec. Jinak bychom měli být komplet. Jen Persána trápily průdušky, ale i on bude připravený,“ vypočítal trenér.

My dodejme, že v minulé sezoně ve vzájemných soubojích neplatilo rčení o domácí tvrzi. Na podzim vyhrál Slavoj venku 3:0 a Olešník pak na jaře při svém suverénním tažení za přebornickým titulem zelenobílým porážku pod zámkem přesně ve stejné výši oplatil.

I.A třída: Z dua okresních nováčků v druhé nejvyšší krajské soutěži bude ve druhém dějství hrát doma Velešín. Ten se v neděli od 15 hodin doma postaví Roudnému a bude napravovat čtyřku z Trhových Svinů.

Kapličtí se s cílem odčinit domácí porážku se Sousedovicemi už v sobotu dopoledne vydají na horkou půdu favorizované Nové Vsi u Českých Budějovic.

I.B třída: Druhé pokračování nejnižší oblastní soutěže nabízí ve svém programu hned dvě okresní derby, která jsou shodně na programu v sobotu od 17 hodin. Obhájce bronzu ze Zlaté Koruny přivítá nováčka z Chvalšin a v prvním kole neúspěšný Frymburk bude napravovat prohru z Loučovic v partii s exúčastníkem I.A třídy z Větřní.

Domácí premiéru si odbude i Dolní Dvořiště, jež ve stejném čase hostí nevyzpytatelnou Dříteň.

Okresní přebor: Z rozpisu druhého dějství měření sil v čtrnáctičlenném okresním přeboru mužů vyberme dva taháky, a to sobotní sousedské derby mezi Křemží a Novou Vsí či nedělní duel z premiéry vítězných týmů béčka kaplického Spartaku a Kájova.