To přineslo dvanácté podzimní dějství nejnižší oblastní fotbalové soutěže - I.B třídy - z pohledu zápasů týmů z Českokrumlovska.

V okresním derby kaplický Spartak napravil minulé zaváhání z Velešína a vyprovodil loučovický Vltavan pětibrankovou nadílkou, při které již čtvrtý podzimní hattrick zaznamenal kanonýr Jakub Lesňák.

Post lídra a dvoubodový náskok před podzimní derniérou udrželi Velešínští, kteří vydřeli nejtěsnější vítězství v Kamenném Újezdu, a to zejména zásluhou dvougólového střelce Šálka.

Na čtvrtou příčku si pohoršili Zlatokoruští, kteří rozdílem třídy padli v Hrdějovicích a navíc přišli o vyloučeného kanonýra Fucimana.

Po přestřelce na horké dříteňské půdě neuspěl Frymburk a zůstává osmý.

Opět se nevedlo dvojici okresních noviců. Dvořištští prohráli v Netolicích a klesli na předposlední místo, neboť do té doby třinácté béčko Roudného uštědřilo debakl poslední Horní Plané.

SEDM GÓLŮ V DERBY

Kaplice – Loučovice 5:2 (3:2),
branky:
19., 58. a 70. Lesňák, 21. Urazil, 24. Vaniš – 6. Fejtek, 28. Tóth.

Sestavy – Kaplice: Schneider – Kuchař, M. Malický, Čutka, Gondek, F. Marek (60. Daniel), Divoký, M. Pulec, Vaniš (69. Micák), Urazil, Lesňák, Loučovice: Hüttner – Tóth (80. Hošek), Toman, J. Matulík, Sojka, Dostál, Žák, Havierník, Fejtek (89. Večerník), V. Matulík, Ardó.

Trenér Bohdan Malický (Kaplice): „Inkasovali jsme v úvodu ze standardky, ale pak jsem soupeře dostali pod trvalý tlak a bylo jen otázkou času, kdy to otočíme. Další gól soupeře byl výsledkem určité bohorovnosti, ale druhá půle už byla jasně v naší režii. S výsledkem jsem spokojený, ale ve hře bylo na můj vkus až příliš chyb. Pochválím třígólového Lesňáka, který ovšem těžil ze hry celého mužstva.“

Trenér Miloslav Hüttner (Loučovice): „Chybělo nám šest hráčů ze základu. V plné sestavě by to Spartak neměl tak jednoduché. Přesto jsme neodehráli špatný zápas. Kluci dodržovali pokyny a favorita trápili. Neproměňujeme ale šance a naopak soupeři góly velkými chybami v defenzívě sami nabízíme, a to nás vlastně provází celý podzim.“

VÝHRA LÍDRA

Kamenný Újezd – Velešín 2:3 (2:2),
branky:
20. Sládek, 38. Černý – 40. a 67. Šálek, 26. Pomije.

„V první pětiminutovce jsme měli dvě dobré šance, ale ty jsme nedali. Přesto jsme šli do vedení, jenomže soupeř po našich chybách výsledek otočil. Důležitý byl vyrovnávací gól před přestávkou. Ve druhém poločase jsme pak rozhodli. Výhra je zasloužená. Byli jsme víc na míči, měli převahu a i na šance a střely jsme měli navrch. Přesto mohl soupeř těsně před koncem vyrovnat, ale naštěstí nedal,“ oddechl si velešínský trenér František Jaroš a ještě dodal: „V každém zápase si vypracujeme celkem velké množství šancí, ale jejich proměňování je naše největší slabina. S lepší produktivitou to vůbec nemuselo být takové drama.“

Sestava Velešína: Kothánek – Šváb, K. Zatloukal, J. Zatloukal (59. Kejšar), Zimek, Fišer, Špát, Pomije, Smolík, Severa (82. Ottenschläger), Šálek (87. Čulík).

ČTYŘI PROHRY

Hrdějovice – Zlatá Koruna 3:0 (1:0),
branky:
40. Kukačka, 51. Hrdlička ml., 55. Studnička, ČK 0:1 (30. Fuciman).

„Nezačali jsme dobře a soupeř byl aktivnější i důraznější. Dvě tutovky jsme přežili, ale když se pak začala hra vyrovnávat, tak přišlo hodně přísné vyloučení za běžný faul na půlce. Následoval gól do šatny a pak nám nevyšel ani nástup do druhé půle. Na zvrat v deseti už nebylo a domácí si zaslouženě připsali tři body,“ uznal zlatokorunský kouč Petr Gallistl, ale neodpustil si ještě dovětek: „Z vystupování rozhodčího během prvního poločasu jsem měl bohužel pocit, že o výsledku bylo rozhodnuto už před výkopem někde jinde. Proto klukům děkuji, že si frustraci pohlídali, bojovali až do konce a skončili jsme jen s jedním vyloučeným a s ještě celkem přijatelným výsledkem.“

Sestava Zlaté Koruny: Schwarz – Liška (65. Tybitancl), T. Weinhard, Zayml, Lacko, J. Král, Ohnsorg, Rapčan, Steinocher, Fuciman, Homer.

Dříteň – Frymburk 6:2 (3:2),
branky: 9., 39., 61. a 63. Smékal, 34. Moudrý, 87. Hromada – 4. F. Mertl, 43. Budík, ČK 0:1 (90. Píšek).

„ Výsledek odpovídá realitě. V první půli jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem, přesto jsme prohrávali, protože jsme pustili domácí do tří šancí a oni je dokázali proměnit. Do druhé půle jsme šli s tím, že máme na to zápas otočit. Bohužel, čtvrtý gól po přestávce nás úplně položil a domácí nás za naší špatnou hru dozadu dál trestali. Doplácíme především na to, že se špatně scházíme a pokaždé nám někdo chybí. Tentokrát to byli zejména obránci a na výsledku se to projevilo,“ měl jasno frymburský kouč Vlastimil Mertl a k podzimní derniéře dodal: „Čeká nás doma derby s kandidátem na postup z Kaplice. Postavení v tabulce nám ovšem velí poprat se s favoritem o body, které nám chybí!“

Sestava Šumavy: Vítek – Píšek, M. Račák, Šisler, Ribár, Rillich, R. Mertl, F. Mertl, Mrázik (80. Pecha), Petscher, Budík (65. Vacula).

Netolice – Dolní Dvořiště 3:1 (2:0),
branky: 16. z penalty a 27. Varyš, 54. Reindl – 69. Krenauer.

„I když jsme prohráli, tak jsme nepodali špatný výkon. Hlavně v druhé půli se naše hra zvedla a přijít kontaktní gól, tak věřím, že jsme si nějaký bod odvezli. Musíme se dobře připravit a soustředit na domácí zápas s rezervou Roudného,“ vzhlíží už k podzimní derniéře, v níž se bude hrát o pověstných šest bodů, dvořišťský lodivod Štefan Bršťák.

Sestava Dolního Dvořiště: Josefík – Kouba, Šrefl, Hošek (79. Pecha), M. Hajdák, Kubík, Tesař, Štifter, Krenauer, Benda (60. Marek), Kotlár.

Roudné B – Horní Planá 8:0 (1:0),
branky: 72. a 90. Budín, 35. Neckář, 48. vlastní (Dinka), 60. Lerch, 67. Kubeš, 85. Rezek, 89. Škoda.

„Udělali jsme změny v sestavě i rozestavení, ale se solidním výkonem jsme vydrželi necelých čtyřicet minut. Před půlí se zranil Boháč, čímž se nám rozpadla záloha. Dostali jsme gól, hned po přestávce další a ve druhé půli se všechno vrátilo do starých kolejí…“ smutně konstatoval hornoplánský trenér Karel Souček.

Sestava Smrčiny: Dinka – Mir. Truhlář, Mich. Truhlář (74. Kostínek), Aleš Kvasnička, Trančík, Brůha, Adam Kvasnička, Koritar, Boháč (46. Ryneš), Komžák, Bednář (74. Kordík).